,,Mosto“ paroda ,,Kvadratas“ Palangos viešojoje bibliotekoje
Daugiau nei ketvirtį amžiaus plačiai pripažinta ir dažnam palangiškiui atpažįstama bei artima dailininkų kūrybinio susivienijimo ,,Mostas“ kūryba. Kupini šventinės emocijos kasmetiniai gruodžio mėnesį bibliotekoje eksponuojami mostiečių kūrybos darbai jau tapo gražia tradicija, ryškiu įvykiu permainingame Palangos kultūriniame gyvenime. Džiugu ir šiemet sulaukti šios, dar a. a dailininko J. Meškio nutapytos žuvėdros skrydžio. Atliepianti menininkų skirtybes, vaizduotę ir kūrybiškumą ji – naujai sumanyta ir subrandinta šiemet nutūpė ,,Kvadrate“ – nuo gruodžio 10 d. (penktadienio) viešosios bibliotekos parodų salėje.
Šį gražų, dedikuotą ramybei ir susikaupimui advento laiką, kvadrato simbolis Palangos kūrybinio susivienijimo „Mostas“ narių, matyt, pasirinktas neatsitiktinai. Parodos pavadinimas intriguoja paieškoti ir gilesnės kvadrato formos priežasties, dvasinės prasmės ar sąsajų su keturiais fizinio pasaulio elementais: žeme, oru, vandeniu ir ugnimi – juk, anot Leonardo Da Vinčio, žmogus –iniatiūrinis pasaulis, susidedantis iš visų šių keturių komponentų, o mūsų kūnai primena visatos mikrokosmosą. Pasak mokslininkų ir teoretikų, įžvelgiamos būtent keturios kiekvieno kūrybos proceso stadijos: prisisotinimas, brandinimas, staigus atsiskleidimas ir verifikacija, t.y. intuityvios idėjos patikrinimas.
Į ,,Mosto“ kvadrato apžiūrėtuves kviečia dailininkai: Palangos miesto garbės pilietė, Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Romas Paulikas, Dovilė Oškinytė, Reda Rimkutė-Ščerbakovienė, Ieva Litvaitytė, Rasa Užpelkytė, Eglė Lipinskaitė, kiek vėliau į bendrą veiklą įsijungusi Gražina Eimanavičiūtė ir naujasis tėčio a. a. Juozo Griušio pėdomis sekantis „Mosto“ vairininkas Juozas Griušys.
Paroda Palangos viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama gruodžio mėnesį.