Šiandienos svarbių aktualijų kontekste Lietuvos kariuomenės reikšmė juntama kaip niekad aiškiai. Lietuvos kariuomenė saugo ir gina Lietuvos valstybę, jos teritorinį vientisumą ir šalies interesus, prisideda prie regioninio ir tarptautinio saugumo bei stabilumo užtikrinimo. Lietuvos kariuomenė kovoje su COVID-19 dalyvauja nuo pat pandemijos pradžios. O šiuo metu institucija ypač svarbi siekiant mobilizuoti pajėgas ir, prireikus, greitai jas dislokuoti pavojingiausiuose pasienio ruožuose.
Aktyviai bendradarbiavimą su krašto apsaugos sistemos ir kitomis valstybės institucijomis vykdo ir Šaulių sąjunga. Palangoje šaulių sąjunga aktyvi ne tik vykdydama valstybės institucijų skiriamas užduotis, bet ir dalyvaudama kultūriniuose renginiuose, taip siekdama ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus ir drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, nelaimės atveju padėti kitiems.
Kaip ir kasmet lapkričio 23 d. Kariuomenės dieną kartu su visa Lietuva minėsime ir Palangoje. Vakare Nepriklausomybės aikštėje susirinks Palangos šauliai ir visi kartu žygiuos iki Gen. Jono Žemaičio paminklo. 17.30 val. čia pagarbą atiduosim už Tėvynę žuvusiems kariams, 18 val. bus aukojamos šv. Mišios, o 19 val. visa bendruomenė kviečiama į kurhauzo koncertų salėje vyksiantį šventinį koncertą, kuriame ne tik skamba dainos apie Lietuvą, bet ir parodomas išskirtinis dėmesys kariuomenės atstovams, šaulių sąjungai.
Programa
17.15 val. Palangos šaulių eisena
Nuo Nepriklausomybės aikštės iki Gen. Jono Žemaičio paminklo
17.30 val Gėlių padėjimas. Naujų narių priėmimas
Prie Gen. Jono Žemaičio paminklo
18.00 val. Šv. Mišios
Palangos Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
19.00 val. Šventinis koncertas
Palangos kurhauzo koncertų salė
Dalyvauja PKJC moterų vokalinis ansamblis „Guboja“, Jūros šaulių vyrų choras, vad. Rimgaudas Juozapavičius, koncertmeisteris Saulius Šiaučiulis, koncertą veda Valdonė Juozapavičienė