Rugsėjo 16 d. 17.30 val. bibliotekoje vyks gydytojos psichiatrės, Klaipėdos universiteto Psichologijos katedros vedėjos, socialinių mokslų daktarės, rašytojos Jūratės Sučylaitės knygos „Prieš srovę: psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“ pristatymas.
Pasak leidinio autorės, praktiškai visos psichikos ligos yra susijusios su neadekvačia, dažniausiai žema saviverte ir prarastu žmogaus orumu. Vienas iš terapijos uždavinių – išlaisvinti asmenybę iš įvairiausių jos vystymąsi ir socialinę raišką stabdančių psichologinių kompleksų.
Psichikos sveikatos problemų sprendimas reikalauja įvairių specialistų bendradarbiavimo, o tai neįmanoma be dialogo. Mes esame susieti vienas su kitu, esame veikiami gamtos, meno, masinės informacijos priemonių turinio, greito skaitmeninių technologijų vystymosi diktuojamo skubaus gyvenimo tempo. Nepaisant to, kad virtualiojoje erdvėje esame prisijungę prie socialinių tinklų ir turime ne vieną aukštojo mokslo diplomą, darbą, nepaisant to, kad esame pavalgę, o naktimis miegame šiltoje pastogėje, nepaisant to, kad žmonių nuomonių tyrėjams pasakojame, jog esame laimingi, vieni dažniau, kiti rečiau pajaučiame mažėjančią vidinę energiją, neaiškius skausmus tai vienoje tai kitoje vietoje, skaidrumą prarandantį ir įkvėpimo nebeteikiantį gyvenimą.