Parodoje „Balta drobulė“ – Lietuvos ir Latvijos dailininkų kūryba
Nuo 2021 m. gegužės 8 dienos Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti ketvirtoji paroda „Balta drobulė“.
Parodos šiuo pavadinimu, bet skirtingomis temomis, muziejuje rengiamos kas metai. Tema kas kartą siejama su Palanga, jos istorija, asmenybėmis, įvykiais.
Šiais metais paroda skiriama ypatingai progai – Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui. Parodos tema – „Seserys“. Sakoma, kad „kas neturi sesers, to gyvenime siaučia skersvėjai“.
Tema pasirinkta siekiant pabrėžti, kad seserimis gali būti ir tautos, kokios yra Lietuva ir Latvija – dvi mažos baltų šalys su didžia istorija, lig šiol kalbančios giminingomis kalbomis, ne kartą susitikusios praeities istorijų vingiuose, dažnai pasilyginančios viena su kita dabarties darbuose, einančios tuo pačiu tobulėjimo ir augimo keliu į ateitį.
Neatsitiktinai parodoje dalyvauja Lietuvos ir Latvijos dailininkai, parodydami, kad praeityje buvę valstybių ginčai išspręsti, tvirtai ir taikiai laikomasi pasiekto susitarimo.
Šalia menininkų iš Rygos, Liepojos, Vilniaus, Kauno, Kretingos, Klaipėdos – gausus būrys mūsų miesto menininkų. Dalyvauja grafikė Gražina Oškinytė, Gražina Eimanavičiūtė, Miglė Jonaitienė, Reda Ščerbakovienė, Rasa Užpelkytė, Audronė Bukauskienė, ypatingai su Palangos istorija siejasi šventojiškio Petro Barono sukurti medaliai.
Viso dalyvauja trisdešimt trys menininkai. Parodoje eksponuojami tapybos, grafikos, stiklo meno kūriniai.
Maloniai kviečiame apsilankyti nepamirštant saugumo reikalavimų.
Vienu metu muziejuje gali būti 14 lankytojų.
Paroda veiks iki birželio 20 d.
Įėjimas į muziejų 1–3 Eur,
šeimos bilietas – 5 Eur.