Palangoje 2020 metais kilo 41 gaisras – mažiausiai per 10 paskutinių metų

Palangoje 2020 metais kilo 41 gaisras – mažiausiai per 10 paskutinių metų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2020 m. Lietuvoje kilo 8846 gaisrai. Palyginti su 2019 m., kai kilo 11507 gaisrai, jų skaičius sumažėjo 23,1 proc. Tai mažiausias gaisrų skaičius per 17 metų. Pernai gaisruose žuvo 95 žmonės (2019 m. – 70), iš jų 2 vaikai, o 142 gyventojai (164) patyrė traumų. Palyginti su 2019 m., gaisruose žuvo 25 gyventojais, arba 35,7 proc., daugiau. Remiantis 2015-2019 metų gaisrų statistikos duomenimis, per metus gaisruose vidutiniškai žūsta 97 gyventojai, t. y. 2020 m. gaisruose žuvo 2 gyventojais, arba 2,1 proc., mažiau.

Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 104 gyventojus (2019 m. – 147), iš jų 1 vaiką. Nuo ugnies jie apsaugojo 693 pastatus, 79 transporto priemones, išgelbėjo 949 gyvūnus. Palangos miesto savivaldybėje per 2020 metus kilo 41 gaisras, per 10 metų tai rekordiškai mažas skaičius, 2019 metais – 46. Per metus vien Palangos mieste kilo 30 gaisrų, Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 11 gaisrų . Nors ir gaisrų skaičius šiemet yra labai mažas, mirčių neišvengta. Palangoje 2020 m. gegužės mėnesį gaisre žuvo 1 asmuo.

2020 metais gaisrai kilo: 10 gaisrų gyvenamosios paskirties pastatuose, 5 gaisrai transporto priemonėse, 2 - pagalbinio ūkio pastatuose, 5 gaisrai atviroje teritorijoje (miško paklotė, pieva ir kt.), kituose objektuose kilo 16 gaisrų (šiukšlių konteineriai, šiukšlės, apleisti pastatai, malkinės, žuvies rūkykla). Lyginat gaisrų skaičių pagal mėnesius, 2020 metai didžiausias gaisrų skaičius buvo balandžio mėnesį.

Daugiausia gaisrų kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio – 21, dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi – 4, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų – 5. Dėl krosnių, židinių, bei dūmtraukių gedimų kilo 4 gaisrai, taip pat 4 gaisrai kilo ir dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų. Dėl savaiminio medžiagų užsidegimo (suodžiai kamine) kilo 2 gaisrai, tyčinė žmonių veikla (padegimas) - 1 gaisras.

Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai atliko 109 gelbėjimo darbus (2019 m. - 103). Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 41, darbai po transporto avarijos – 11, durų atidarymas ir pagalba policijai po 9, taip pat po 8 kartus teikta pagalba įmonėms ir organizacijoms bei naftos produktų surinkimui, pagalba GMP – 6, darbai vandenyje – 3, pagalba buityje – 4, demerkurizacija (gyvsidabrio nukenksminimas) – 3, kiti gelbėjimo darbai – 5, žmonių ištraukimas iš šulinio, įgriuvos ar pan. – 1 skenduolių paieška – 1, gyvūnų gelbėjimas – 1, pagalba avarinei dujų tarnybai – 1.

2020 m. iki pandemijos pradžios Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai bei ugniagesiai gelbėtojai aktyviai dalyvavo, bei organizavo susitikimus su Palangos miesto bendruomene. Susitikimų metu aptardavo temas susijusias su gaisrine sauga. Vasario mėn. dalyvavo Palangos miesto savivaldybės renginyje „Palangos stinta 2020“. Renginio metu Palangos gyventojai ir miesto svečiai buvo supažindinami su ugniagesio profesija, taip pat buvo konsultuojami gaisrinės saugos klausimais.

Vasario mėn. Palangos moksleiviai aktyviai lankėsi Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikams buvo rodoma vaizdinė medžiaga apie gaisro pavojus namuose, taip pat aptariami juos dominantys klausimai gaisrinės saugos srityje, bei ekskursijos pabaigoje ugniagesiai gelbėtojai parodė turimą įrangą gaisrams gesinti ir atlikti įvairius gelbėjimo darbus.

Palangoje 2020 metais kilo 41 gaisras – mažiausiai per 10 paskutinių metų, nuotrauka-1

Birželio mėn. Palangos paplūdimio gelbėjimo stotyje vyko ugniagesių gelbėtoju inicijuotas bendras susitikimas, kuriame aptartos visų atsakingų institucijų pasiruošimo ir poilsiautojų saugumo pajūryje užtikrinimo galimybės ir laukiantys iššūkiai.

Palangoje 2020 metais kilo 41 gaisras – mažiausiai per 10 paskutinių metų, nuotrauka-2

Kaip ir kiekvienais metais liepos mėn. Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai lankėsi „Raganės” stovykloje, kurioje ugniagesiai gelbėtojai ir inspektoriai pasakojo apie savo darbo specifiką, gaisrų prevenciją, bei aptarė kaip saugiai elgtis vandenyje.

Palangoje 2020 metais kilo 41 gaisras – mažiausiai per 10 paskutinių metų, nuotrauka-3

Rugpjūčio mėn. Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnais ir paplūdimio gelbėtojais lankėsi Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, kur buvo vykdoma prevencinė akcija ir poilsiautojams buvo dalinami lankstinukai su nurodymais, kaip reikėtų saugiai elgtis prie jūros.

Gruodžio mėn. Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai, kartu su policijos ir pasienio užkardos pareigūnais dalyvavo Palangos senosios gimnazijos aktyvių jaunuolių grupės ,,Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui” surengtuose nuotoliniuose stipruolio rinkimuose. Dalyviai turėjo pateikti video medžiagą, kurioje būtų užfiksuota jų veikla – prisitraukimai, atsispaudimai, atsilenkimai, šuoliukai ir kitos rungtys.

Iki karantino paskelbimo Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai vykdė akciją „Gyvenkime saugiai“. Akcijos metu pareigūnai lankėsi Palangos miesto ir Šventosios gyventojų daugiabučiuose, gyvenamuosiuose būstuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose, gyventojams buvo teikiama reikiama informacija, susijusi su priešgaisrine sauga. Apsilankę pareigūnai įvertina lankomų patalpų gaisrinę būklę, ragina gyventojus laiku susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų signalizatorius ir be abejo, atsargiau elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, neleisti vaikams žaisti su degtukais. Primenama, kad kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Palangos PGT pareigūnai glaudžiai palaikė ryšius su Palangos miesto savivaldybės darbuotojais, bendradarbiavo su viešosios tvarkos skyriumi, savivaldybės tarnautojais civilinei saugai, socialinės rūpybos skyriaus, švietimo skyriaus, kultūros skyriaus darbuotojais. Palangos miesto savivaldybės internetiniame puslapyje buvo talpinama informacija gyventojams priešgaisrinės saugos klausimais.

2020 m. Palangos inspektoriai patikrino 82 objektus, už priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimus nubausta 12 atsakingų asmenų. Taip pat dalyvavo statybų užbaigimo komisijose, buvo pripažinti 26 tinkami naudoti statiniai iš kurių II grupės – 2, III grupės – 4 ir IV grupės – 20 objektų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM kartu su Palangos m. savivaldybe kaip partneris dalyvauja ES finansuojame projekte, „Žmonių saugumo didinimas per institucijų bendradarbiavimą Vakarų Lietuvos-Latvijos regione“ (angliškas pavadinimas „Increasing people safety in the Baltic Sea through cross-border cooperation in the Western Lithuania and Kurzeme“, sutrumpinimas ONLY SAFE!) lėšos numatomos iš Latvijos-Lietuvos INTERREG programos. Projekte Palangos m. ugniagesiams gelbėtojams numatytos lėšos gelbėjimo priemonėms ir įrangai įsigyti už 80400 eurų.

Palangos PGT inf.
Palangos ugniagesiai gelbėtojai ataskaita
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939