Palanga siekia iš emigracijos susigrąžinti šeimas, auginančias vaikus, bei privilioti jaunimą - skatins ir finansiškai

Palanga siekia iš emigracijos susigrąžinti šeimas, auginančias vaikus, bei privilioti jaunimą - skatins ir finansiškai

Su Palanga savo ateitį apsisprendę susieti jauni žmonės sulauks kurorto Savivaldybės finansinės paramos – tokį sprendimą ketvirtadienį vienbalsiai priėmė posėdžiavusi miesto Taryba.

Palangą rinktis kaip miestą, kuriame planuojama nuolat gyventi, dirbti bei auginti vaikus, jaunimas bei iš emigracijos grįžusios šeimos bus skatinami tikslinėmis išmokomis, kurios sieks iki 50 proc. asmens metinio gyventojo pajamų mokesčio dydžio, per vienerius kalendorinius metus sumokėto į Palangos miesto biudžetą. Maksimali išmoka asmeniui negalės būti didesnė nei 1 tūkst. eurų per metus.

Šia finansine parama galės pasinaudoti jaunimas, iki kol asmeniui sukaks 29 metai, trejus metus negyvenęs Palangoje (nebuvo šiame mieste deklaravę gyvenamosios vietos), taip pat – jaunimas, išvykęs iš Palangos studijuoti (įskaitant ir deklaravusius savo gyvenamąją vietą Palangoje, pavyzdžiui, pas tėvus) ir įgijęs aukštojo arba aukštesniojo mokslo (dieninių studijų) diplomus.

Tokio pat dydžio finansinė paskata trejus metus bus taikoma ir iš emigracijos grįžusioms šeimoms, auginančioms ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaiką ar vaikus, kurie lanko Palangos ikimokyklinio ar bendrojo lavinimo įstaigas, jei emigracijoje nors vienas iš tėvų ir nors vienas vaikas gyveno ne trumpiau nei trejus metus.  

Tikimasi, kad minėtos paramos priemonės paskatins jaunus žmones gyventi ir dirbti Palangoje, tad kurorte atsiras daugiau jaunų žmonių, kurie čia kurs šeimas ar jau atvyks su šeimomis bei vaikais. Taip pat tikimasi, jog į Palangą iš užsienio sugrįžę gyventojai savo santaupas taip pat investuos kurorte – būtent Palangoje pirks nekilnojamąjį turtą, o galbūt sukurs ir savo verslą.

Palanga emigracija miesto Taryba finansinė parama
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,961