Lietuvos bėgikas pirmąsyk laimėjo klasikinį Graikijos ultramaratoną

Lietuvos bėgikas Aleksandras Sorokinas savo 36-ąjį gimtadienį pažymėjo įspūdingu pasiekimu – jis laimėjo istorines 246 km Spartatlono lenktynes ir tapo pirmuoju tai padariusiu mūsų šalies sportininku.

Nuo Atėnų iki pietinio Spartos miesto A.Sorokinas nubėgo per 22 val. 7 min. 22 sekundes. Antras liko čekas Radekas Brunneris (Radekas Bruneris) – jam prireikė 22 val. 48 min. 39 sekundžių. Graikijoje daugelis vylėsi, kad šįkart ultramaratoną laimės Nikolajus Sideridis (Nikolaos Sideridis), bet jis liko trečias (22 val. 58 min. 1 sekundė).

Tarp moterų pirmoji finišo liniją kirto lenkė Patrycia Bereznowska (Patrycija Bereznovska), atbėgusi iš viso šešta per 24 val. 47 min. 7 sek., o dešimta finišavo vengrė Zsuzsanna Maraz (Susana Maraz) – jos rezultatas buvo 25 val. 42 min. 33 sekundės.

Per Spartatlono lenktynes atkartojamas kelias, kurį sukorė senovės Atėnų atletas Feidipidas (Pheidippides), 490 metais prieš mūsų erą pasiųstas prašyti Spartos pagalbos kare prieš persus, artėjant Maratono mūšiui.

Šios lenktynės tebėra vienos sunkiausių pasaulyje. Atletams tenka bėgti duobėtais keliais kalvotoje vietovėje, kirsti vynuogynus ir alyvmedžių giraites. Pats didžiausias iššūkis – naktį užbėgti į aukštesnį kaip 1,2 km Partenijaus kalną ir nuo jo nusileisti.

35-asis Spartatlonas penktadienį startavo Atėnų Akropolyje; jame dalyvavo 369 bėgikai iš 50 šalių.

1982 metais Spartatlono idėją pasiūlė Didžiosios Britanijos karališkųjų oro pajėgų (RAF) eskadrilės vadas Johnas Fodenas (Džonas Fodenas). Tąsyk jis šią trasą nubėgo per 36 valandas.

Metais vėliau buvo surengtos pirmosios oficialios lenktynės, kuriose dalyvavo 45 bėgikai iš 12 šalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

18:01, balandžio 24 d.