Išretėjusius palangiškius pranokusi „Sūduva-Mantinga“ – per žingsnį nuo bronzos

Reivytis Alfredas - ReAl moments nuotr.

Dar vienoje atkaklioje „7bet-NKL“ bronzinės serijos akistatoje triumfavo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, kuri išvykoje 81:76 (22:17, 22:16, 12:23, 25:20) įrodė pranašumą prieš išretėjusį Palangos „Olimpą“.

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai mažojo finalo serijoje išsiveržė į priekį (2-1) ir iki bronzos medalių jiems trūksta 1 pergalės. Ketvirtasis mačas antradienį sugrįš į Marijampolę.

Antrojo kėlinio pradžioje, po Giedrius Bergaudo tritaškio iš kampo, svečiai įgijo rekordinę persvarą (29:17) ir užtikrintai laimėjo pirmąją dvikovos pusę (44:34).

Visgi po ilgosios pertraukos pasitarimo pajūrio krepšininkai parodė kitokį veidą ir pradėjo kvėpuoti varžovams į nugarą. „Olimpas“ sukūrė 11:2 spurtą ir ištiksėjus 7 minutėms išsiveržė į priekį (51:50).

Aidint trečiojo ketvirčio sirenai švieslentėje degė lygybė (56:56) ir viskas sprendėsi per paskutines 10 žaidimo minučių.

Iki rungtynių pabaigos likus minutei svečių pranašumas buvo minimalus (77:76). Komandos keitėsi nerezultatyviomis atakomis, o tylą likus 13 sek. nutraukė Tautvydas Kliučinykas, kuris išprovokavo pražangą ir realizavo baudas – 79:76.

Marius Runkauskas prametė rezultatą išlyginti galėjusį tritaškį, o susitikimą baudomis uždarė Kliučinykas ir Vytautas Šulskis.

Praėjusiame susitikime naudingiausią karjeros mačą „7bet-NKL“ sužaidęs Amandas Urkis patyrė traumą ir praleido šį mačą. Šeimininkai taip pat vertėsi be Juliaus Kazakausko ir Pauliaus Danisevičiaus, o marijampoliečiams nepadėjo Žygimantas Šimonis ir Antanas Udras.

Marijampolės ekipos gretose išsiskyrė Dominykas Domarkas, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 16 taškų (5/7 dvit., 2/4 trit., 0/2 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

Palangos komandai Šarūnas Valunta per 34 minutes pelnė 19 taškų (4/6 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

„Olimpas“: Šarūnas Valunta 19 (4/6 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud., 8 rez. perd.), Tautvydas Baltrušaitis (5/6 dvit., 6 atk. kam., 2 blok.) ir Marius Runkauskas (3/10 trit., 5 atk. kam.) po 14, Tadas Budrys 11 (4/5 dvit.), Robert Subotkevič 10 (4/7 dvit., 5 atk. kam.), Karolis Guščikas 8 (4/9 dvit., 5 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Dominykas Domarkas 16 (5/7 dvit., 2/4 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Tautvydas Kliučinykas 15 (2/5 trit., 5/8 baud., 4 rez. perd.), Giedrius Bergaudas 11 (7 atk. kam.), Paulius Beliavičius (2/4 trit.) ir Justas Nausėdas po 10, Domantas Vilys 8 (4/6 dvit.), Vytautas Šulskis 7 (3/7 dvit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.).