Palangiškės iniciatyva plinta po Lietuvą – skatina sveikinti mamas iš senelių namų

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Artėjanti Mamos diena priverčia susimąstyti ir apie tas motinas, kurios nebeturi savo vaikų ar gyvena toli nuo jų, nes niekas tądien joms netars žodžio ačiū, neapkabins ir nepasveikins. Tokios mintys sukosi palangiškei Dianai Galdikaitei, kai šį pavasarį ji Tarpautinės moters dienos pasveikino Palangos miesto senelių globos namuose gyvenančias senoles.

Idėja gimė pavasarį

O viskas prasidėjo nuo... blynų! D.Galdikaitė vasarį per Užgavėnes prikepė tiek mielinių blynų, kad suprato, jog būtina jais su kažkuo pasidalinti. Mergina suruošė lauknešėlį ir nuvežė į jos mieste esančius senelių globos namus.

„Širdyje kilo noras nuveikti, dar ką nors ypatingo, todėl Moters dienos proga realizavau idėją „Padovanok gėlę Palangos miesto senelių globos namų moterims“. Dar ir dabar esu begalo dėkinga visiems prisidėjusiems prie šios akcijos. Gavusi nuotraukas iš Palangos miesto senelių globos namų mačiau šypsenas moterų akyse, dėkingumą, šilumą ir visu tuo pasidalinau su palangiškiais“, – džiaugėsi pirmąja pavykusia gerumo akcija jos iniciatorė Diana.

Kovo 8-ąją ji perdavė surinktas tulpes net 70 globos namuose gyvenančių senolių.

Akcija vyksta 5 miestuose

Dabar aktyvi palangiškė kviečia prisijungti prie gerumo iniciatyvos „Padovanok gėlę MAMAI iš senelių namų“, kuri vyks šį sekmadienį.

„Jau organizuojant pirmąją akciją, kilo didelis troškimas padaryti šventę visiems Lietuvos senelių globos namams per Mamos dieną“, – prisipažino D.Galdikaitė.

Akcija jau paskelbta penkiuose Lietuvos miestuose: prie iniciatyvos prisijungusios Viktorija, Renata, Marija, Milda, Rūtelė, Greta, Laura, Regvita, Agnė koordinuoja veiksmus ne tik Palangoje, bet ir Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

„Senolės, močiutės, tai mūsų mamų mamos, kurios augino, davė pradžią mums, mokė taip, kaip suprato esant teisinga ir reikalinga. Jaučiu begalinį dėkingumą kiekvienai senolei ar ji gyvena savo namuose, ar senelių globos namuose. Noriu, kad ji jaustųsi svarbi ir mylima, todėl manau, kad labai svarbu rodyti dėmesį, pagarbą senyvo amžiaus žmonėms“, – įsitkinusi Diana.

Pradžiugins ir gėlės, ir saldainiai

Šiuo metu Palangos miesto senelių globos namuose yra 39 senolės. D.Galdikaitė patikina, kad jei bus surinkta daugiau gėlių bei dovanėlių – dalis jų bus perduota Palangos miesto ligoninėse gulinčioms močiutėms.

„Kuo mūsų daugiau bus tuo didesnį senolių skaičių galėsime pasveikinti, pradžiuginti, padaryti dar labiau ypatinga Mamos dieną“, – džiaugiasi mergina.

Diana visų norinčių prisidėti laukia gegužės 2 dieną nuo 10 iki 12 val. Palangos centrinėje miesto aikštėje. Senoles nudžiuginti tinka ir gėlės žiedas, ir pačių kurta puokštė, saldainių dėžutė ar atvirutė.

„Taip pat gegužės 2d. Palangoje prie senelių globos namų esančių Klaipėdos pl. 74 bus išnešti ir pastatyti vazonai lauke, kur žmonės galės atnešti patys gėlyčių senolėms. Žmones taip pat gali prisidėti ir pinigais už kuriuos pirksime gėles bei kitas dovanėlės savo miesto senelių globos namams“, – pasakoja Diana.

Kiekviename mieste vykstanti iniciatyva „Padovanok gėlę MAMAI iš senelių namų“ turi savo puslapius feisbuke, kur galima sekti visą informaciją.

„Jei norite atstovauti savo miestą susisiekite su manimi feisbuko platformoje – pridėsiu jus prie jau atstovaujančių savo miestų žmonių būrio. Tikiu, kad mes visi kartu šią ypatingą Motinos diena padarysime išskirtinę visoje Lietuvoje, – šypsosi jauna moteris. – Svajoju, kad ši gerumo iniciatyva „Padovanok gėlę MAMAI iš senelių namų“ taps Lietuvos tradicija ir kasmet žmonių, kurie pasijungs į šią nuostabią akciją bus vis daugiau, kol galiausiai visos Lietuvos senelių globos namų močiutes ar savo būste gyvenančios vienišos senolės bus apdovanotos gėlėmis, gražiu žodžiu, pagarba, šiluma ir meile.“

Dianos socialinių tinklų paskyrą galite rasti čia: DIANA GALDIKAITE

Goda Prapuolenytė-Leonavičienė,

Lrytas.lt
Diana Galdikaite akcija mamos senelių namai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917