Kinas – daugiau negu pomėgis

Kinas – daugiau negu pomėgis

Ko gero kiekvienas svajojame apie darbą, kuris mums teiktų džiaugsmą. Iš Palangos kilęs Justas Pačinskas, šiuo metu randantis laiko net dviem darbams, apie vieną jų vis dar atsargiai kalba kaip apie pomėgį, gimusį iš meilės kinui ir vienuolika metų skaičiuojančios užrašų knygutės.

Meilė kinui užgimė dar vaikystėje

Dvidešimt ketverių palangiškio Justo Pačinsko meilė kinui prasidėjo dar vaikystėje. „Atsimenu, anksčiau mano mama žiūrėdavo daug filmų, taigi nuo mažų dienų juos žiūrėjau ir aš. Tuomet itin žavėjausi fantastika, ypač atmintin įsirėžė trilogija „Atgal į ateitį“. Tai – vienas mano mėgstamiausių filmų iki šiol“, – su šypsena kalbėjo pašnekovas.

Jis prisiminė 2009 metus, kuomet sužinojo apie kino teatruose pasirodysiančią antrą filmo „Transformeriai“ dalį ir pradėjo nuodugniai ieškoti apie jį informacijos internete: skaityti, žiūrėti medžiagą iš filmavimo užkulisių ir panašiai. „Toliau viskas vyko sniego gniūžtės principu – kinu, bėgant laikui, pradėjau domėtis vis labiau ir labiau“, – prisipažino J. Pačinskas.

Danijoje finansų valdymo studijas baigęs vaikinas teigė, kad į užrašų knygutę matytus filmus surašyti pradėjo neatsitiktinai. „Dar mokykloje lankiausi pas korepetitorę, su kuria labai gerai sutarėme. Būtent ji man ir padovanojo užrašinę bei pasiūlė joje surašyti visus peržiūrėtus filmus. Šioje užrašų knygelėje buvau sudaręs jau gana ilgą sąrašą, tačiau dabar turiu šiam reikalui skirtą virtualią programėlę, kurioje žymiuosi, vertinu ir trumpai apžvelgiu peržiūrėtus filmus ar serialus“, – aiškino šiuo metu Vilniuje gyvenantis ir dirbantis vaikinas.

Pomėgį pavertė darbu

Be išlaidų kontrolieriaus darbo farmacijos kompanijoje, J. Pačinskas kartu su kolega Dario Voitukevez kuria turinį savo internetinei tinklalaidei pavadinimu „Pasiklydę ekrane“. „Vasarą, kai grįžau iš Danijos, laiką leidau Palangoje ir man kilo idėja pradėti tinklalaidę kino tema. Pasiūliau tai savo geram draugui kino apžvalgininkui Dario ir jis sutiko. Galiausiai pasikalbėjome su vienu Youtube kanalo „Negyvas eteris“ kūrėjų Rolandu Mackevičiumi ir jis leido mums pabandyti kurti savo laidą“, – apie pokalbių laidos „Pasiklydę ekrane“ pradžią pasakojo palangiškis.

Dar 2020 metų spalį kartu su kolega pirmą tinklalaidės laidą Youtube platformoje patalpinęs J. Pačinskas tikino, kad kol kas po vaizdo įrašais jiedu susilaukiantys iki keliasdešimties tūkstančių peržiūrų. „Savo tinklalaidėje kalbame apie kino industriją, filmus, serialus, išsamiai juos apžvelgiame, suteikiame žiūrovams rekomendacijų, todėl turime konkrečia auditoriją. Ir, nors kino mėgėjų bendruomenė Lietuvoje gana didelė, jo apžvalgininkų ir panašaus tipo turinio, kokį kuriame mes, internete nėra daug“, – pastebėjo pašnekovas.

Anot J. Pačinsko, kas savaitę pasirodančioje laidoje „Negyvas eteris“ vaikinai sulaukia įvairiausių įžymių svečių. „Kol kas man asmeniškai didžiausias pasiekimas kuriant šią tinklalaidę buvo Ryčio Zemkausko dalyvavimas joje. Jis yra tarsi Lietuvos kino guru, tad pats faktas, kad tokioje naujoje laidoje pasirodė šis žmogus, man buvo labai svarbus“, – paaiškino vaikinas.

Svajoja turėti savo kino kompaniją

Dvidešimt ketverių palangiškis neslėpė, kad kino mėgėjai dažniausiai turi vieną sritį, kaip, pavyzdžiui, klasikiniai ar amerikietiški filmai, apie kurią nusimano daugiausiai. „Aš asmeniškai, kaip kino apžvalgininkas, stengiuosi būti kuo universalesnis, tad neturiu mėgstamiausio žanro. Vis dėlto neseniai sulaukiau konstruktyvios kritikos, kad esu matęs per mažai azijietiško ir europietiško kino, todėl dabar susidariau planą, kad patobulėčiau – kaip bebūtų, dabar tai ne tik mano pomėgis, bet ir darbas“, – tikino pašnekovas.

Jis tęsė mintį: „Nors mėgstamiausio žanro neturiu, labiausiai man patinka filmai, kurie nagrinėja žmogaus vidinį pasaulį, verčia mąstyti, kas žmogų daro žmogumi. Kaip kino apžvalgininkas šiemet gavau akreditaciją žiūrėti „Kino pavasario“ filmus, kurių tema – „Būti ar nebūti“, ir galiu pasakyti, kad jie – ypač nišiniai.“

Vaikinas svarstė, kad ateityje norėtų save matyti prodiusavimo ar režisūros srityje. „Svajoju turėti kino kompaniją, kurioje būtų kuriami mažo biudžeto filmai, vaidintų pradedantieji aktoriai, tačiau svarbiausia būtų idėja“, – atviravo kino apžvalgininkas.

Siekia susitapatina su veikėjais

„Man, kaip ir apskritai daugeliui žmonių, labai svarbu, kad tiek filme, tiek seriale galėčiau susitapatinti su personažais, pamatyti, kad jie išgyvena panašius dalykus kaip ir aš. Tai parodė ir karantinas – per jį žmonės pradėjo žiūrėti daugiau serialų būtent dėl galimo susitapatinimo ir labiau išplėtotos siužetinės linijos“, – kalbėjo J. Pačinskas.

Paklaustas apie tai, ar gali žiūrėti filmą visiškai atsipalaidavęs ir nežiūrėdamas į jį kritiniu žvilgsniu, palangiškis aiškino, kad viskas priklauso nuo siužeto ir veikėjų. „Jei galiu susigretinti su filmo veikėjais arba siužetas yra labai įtraukiantis, į techninius dalykus nė nežiūriu, tačiau, jei yra atvirkščiai, smegenys tarytum pačios ieško, prie ko prisikabinti“, – šmaikštavo vaikinas.

Šiuo metu maždaug 2,5 tūkst. filmų ir daugybę serialų peržiūrėjęs J. Pačinskas teigė, kad kolekcionuoja filmų, kuriuos žiūrėjo kino teatre, bilietus, o dabar jų turi jau kelis šimtus. „Jei nebūtų karantino, ir dabar kas savaitę eičiau į kino teatrą“, – juokėsi pašnekovas.

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ,

Kinas – daugiau negu pomėgis, nuotrauka-1
Justas Pačinskas kinas filmai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,921