Palangos Kurhauzo salėje – styginių kvarteto „Archi Quartett“ atliekama gražiausia filmų muzika

Lapkričio 17 dieną jaukumu ir puikia akustika pasižyminčioje Palangos Kurhauzo salėje pirmą kartą grieš styginių kvartetas iš Vilniaus „Archi Quartett“ . Vilniečių parengtoje programoje -  žymiausios ir gražiausios kino filmų melodijos,  nepaliekančios abejingų klausytojų.

Klasikinė ar roko muzika, populiariosios muzikos hitai ar kino filmų garso takeliai – ansamblio „Archi Quartett“ nariams visa muzika yra vienodai įdomi. Nors įprasta styginių kvarteto žanrą priskirti klasikinei muzikai, šis ketvertas drąsiai žengia į kitokį amplua ir šalia klasikinės muzikos bando save realizuoti filmų, džiazo , pop bei rock muzikoje- visa tai atlikdami  su klasikai būdingu preciziškumu bei populiariosios muzikos energijos užtaisu.

            Ansamblis susikūrė 2006 m. ir kurį laiką atliko tik klasikinę muziką, bet ilgainiui ėmė bandyti save ir kituose žanruose. Šiuo metu kvartete griežia Vitalija Makrickienė (smuikas), Ginta Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas) bei Mykolas Rutkauskas (violončelė) . Visi kvarteto nariai – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai, aktyviai besireiškiantys Lietuvos muzikiniame gyvenime kaip įvairių ansamblių ir orkestrų nariai.  Ansamblio repertuare virš 200 skirtingų epochų bei žanrų kūrinių - nuo A. Vivaldi iki "Red hot Chilli Peppers“, nuo E. Morricone filmų muzikos  iki Ed Sheeran dainų.

            Programoje – kūriniai net iš keliolikos skirtingų kino filmų. Koncerte skambės muzika iš tokių legendinių Holivudo kino juostų kaip „Karibų piratai“, „Saulėlydis“, „Armagedonas“, „Titanikas “. Veiksmo filmų mėgėjus kvartetas džiugins Džeimso Bondo, Rokio Balboa ir kitų herojų muzikinėmis temomis, o europinį kiną atstovaus vieni garsiausių šių laikų kino muzikos kompozitoriai - Yann Tiersen bei Enio Morricone. Aistringa Astor Piazzollos bei Carlos Gardeli  tango muzika, skambėjusi kino filmuose, bei  temperamentingi Emir Kusturicos balkaniški ritmai tikrai neleis sušalti žvarbų žiemos vakarą. Filmų muzikos specialiuosius efektus kurs ir kvarteto atliekamą muziką perkusijos ritmais užpildys būgnininkas Almantas Puidokas.

ORGANIZATORIUS: 

Palangos kultūros ir jaunimo centras

Įmonės kodas 190276191

Grafų Tiškevičių al. 1, LT-00135 Palanga