Pagal Petro Vaičiūno pjesę PATRIOTAI

Dviejų dalių satyrinis farsas

Režisierius – Aidas Giniotis

 

Kompozitorius – Vytautas Leistrumas

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė

VAIDINA:

Liuba – Inga Norkutė

Liucija – Martyna Gedvilaitė, Inga Jarkova

Ona – Eglė Stanišauskaitė

Napoleonas Lietuvis – Aurimas Pintulis

Petras Velykis – Aurimas Žvinys, Mindaugas Jurevičius

Jotautas Kristautas – Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas

Paulius Labutis – Sigitas Jakubauskas

Henrikas Zauerzeinas – Eimantas Bareikis, Anicetas Gendvilas

Giedotojai – Dalius Jančiauskas, Severinas Norgaila, Danguolė Petraitytė

 

Petras Vaičiūnas (1890 07 11–1959 06 07) – poetas, dramaturgas, vertėjas, vienas žymiausių lietuviškojo repertuaro kūrėjų tarpukario Lietuvoje (parašė daugiau kaip 20 dramų). Į teatrą žiūrėjo kaip į pilietinio ir moralinio auklėjimo priemonę, savo veikaluose gvildeno aktualias tautines, socialines ir moralines problemas, kūrė psichologiškai pagrįstus personažus, Jo dramoms, nepaisant kritiškos tikrovės analizės, būdinga gyva reakcija į laikmečio aktualijas, dinamiškas veiksmas, šmaikštūs dialogai.

Drama ,,Patriotai“, parašyta 1926 metais ir tais pat metais pastatyta Valstybės teatre (Kaune) legendinio režisieriaus Boriso Dauguviečio, ilgai repertuare neišsilaikė, nes nepatiko valdininkams. 1954 metais komediją pervadinęs „Ekscelencijos“ mėgėjiškai pastatė aktorius Balys Lukošius. Drama buvo panaudota ir kaip LRT kino filmo scenarijus 1980 metais. Paskutinysis pastatymas teatro scenoje 2008 metais režisieriui Jonui Vaitkui pelnė Auksinį scenos kryžių. O 2016 metų žiemą Lietuvos kino teatruose pristatoma dramaturgo, žurnalisto bei scenaristo Mindaugo Nastaravičiaus filmo premjera – komedija „Patriotai“, sukurta Petro Vaičiūno to paties pavadinimo pjesės „Patriotai“ motyvais.

2016 metais sukanka kaip tik 90 metų nuo dramos parašymo ir pirmojo pastatymo. Įdomiausia, kad situacija nedaug tepasikeitė, nuo tos kuri buvo susiklosčiusi pokario Lietuvoje. Pasikeitė tik partijų ir institucijų pavadinimai, antiherojų pavardės. Ir šiandien žmonės piktinasi korumpuotais valdininkais, pseudopatriotiška valdžia, įstatymais su spragomis, kurios leidžia klestėti kyšininkavimui, piktnaudžiavimui. Šiuolaikinė interpretacija, veikėjų atpažįstamumas žiūrovui leistų ne tik pasijuokti, bet ir pažadintų pilietinę sąžinę.

Režisierius Aidas Giniotis daug neatvirauja, bet sako, kad spektaklis bus gerokai kitoks, netgi drastiškas, truputį liūdnas, truputį šmaikštus. Jis bus skirtas suaugusiems, t.y. tinkamas asmenims nuo 14 metų.

ORGANIZATORIUS: 

Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Įmonės kodas: 190755170

Tilžės g. 155, Šiauliai LT-76297