Juozas Milašius Šiuolaikinė džiazo gitara

Juozas Milašius – eksperimentinės muzikos kompozitorius ir virtuozas atlikėjas – dar vienas ypatingas akcentas Muzikos magijos dienose Palangoje.

“Gitaristas, kompozitorius ir įvairių performansų autorius, Lietuvos džiazo scenos enfant terrible. Turbūt nė vienas Lietuvos džiazo muzikantas savo muzika nekėlė tiek aistringų diskusijų kaip eksperimentatorius ir konceptualistas Juozas Milašius. Džiazo scenoje pasirodęs 1986 metais, jis pagarsėjo kaip bekompromisiškiausias Lietuvos džiazmenas; savo muzikoje jis išbandė ir totalųjį free, ir triukšmo galimybes, ir alternatyvius garso išgavimo būdus, provokuodamas tiek beatodairiškas simpatijas, tiek kategorišką opoziciją. Gitaros pavergtas, šio instrumento galimybes Juozas Milašius ištyrinėjo grodamas solo ir eksperimentuodamas įvairiuose projektuose su improvizacinės bei elektroninės muzikos kūrėjais ir garso menininkais.” – taip Juozą Milašių pristato Jūratė Kučinskaitė Lietuvos muzikos informacijos centro internetinėje svetainėje.

Juozo Milašiaus grojimas jam specialiai sukurtomis gitaromis tikrai nepaliks abejingu nei vieno klausytojo. Jo muzika – dar ne visiems įprasta, kelianti daug klausimų – provokuojanti ir įtraukianti pažintis su šiuolaikiniu menu. Tai tikra muzikos magija, net nebandykite jai priešintis atėję į koncertą...