Solinėje programoje „Naujasis Kolosas“ pianistas Gintaras Januševičius pasakos istorijas iš XIX amžiaus pabaigos ir XX amžiaus pradžios Niujorko. Bado, revoliucijų ir karų nualinti europiečiai šiame mieste rado naujus namus ir prisidėjo prie nuostabios jo kultūrinės mozaikos, o taip pat - prie dramatiško vos kelis dešimtmečius trukusio virsmo iš provincialaus miestelio į pasaulio sostinę. Koncerte pianistas skambins Claude’o Debussy, Sergėjaus Rachmaninovo, Vladimiro Horowitzo, Abramo Chasinso, Philipo Glasso ir kitų kompozitorių kūrinius, o programos ašimi taps solinė populiariosios George’o Gershwino „Žydrosios rapsodijos“ versija.

G. Januševičius išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio konkurso finalininku. Netrukus sekė pasirodymai legendinėje Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje, Barselonos Palau de la Musica Catalana, Würzburgo Rezidencijoje, Monrealio Wilfrido Pelletier salėje, Madrido Auditorijoje, Paryžiaus Salle Cortot, Berlyno Kapituliacijos salėje ir kitur. Atlikėjas grojo daugiau nei su 30 orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, taip pat Niujorke, Vašingtone, Hamamacu, Rio de Žaneire, Berlyne, Prahoje, Šendžene, Londone, Paryžiuje, Madride, Romoje, Vienoje, Barselonoje, Stokholme, Tel Avive, Varšuvoje, Budapešte, Dubline, Ciuriche, Kišiniove ir kitur.

2017 metais G. Januševičius Klaipėdoje įkūrė muzikinėmis idėjomis bei paskaitų įvairiapusiškumu garsėjančią vasaros fortepijono akademiją „Klaipėda Piano Masters“. Kasmetinis akademijos koncertas "Fortepijono Fiesta Palangoje" kurhauzo salėje jau tapo tikra vasaros tradicija.