2025 m. spalio 8 d. vyko išplėstinis Palangos miesto savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos atstovai.
Šilutės rajono savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos atstovai buvo supažindinti su Palangos miesto savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos veikla, nuveiktais darbais ir kylančiais iššūkiais bei svečiams pristatyta geroji patirtis, kaip efektyviau spręsti asmenų su negalia įtraukties, paslaugų prieinamumo ir aplinkos pritaikymo klausimus savivaldos lygmeniu.
Palangos miesto savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos pirmininkas Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Andrius Bajoras pažymėjo, kad vienas iš Palangos miesto savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos tikslų yra siekti, kad ne tik Palangos mieste gyvenantys, bet ir atvykstantys iš kitų miestų ar šalių asmenys su negalia, Palangoje jaustųsi patogiai ir, kad jiems būtų užtikrintas prieinamumas prie visų reikiamų objektų bei paslaugų.
Palangos miesto socialinių paslaugų centro direktorė Daiva Dekontaitė ir socialinio darbo organizatorė Gražina Diemintienė pristatė Palangos miesto socialinių paslaugų centro teikiamas paslaugas ir pagalbą ne tik Palangos miesto gyventojams, bet ir atvykstantiems atostogauti. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Palangos filialo pirmininkė Daina Vitkauskienė pasidalijo patirtimi kaip motyvuoti asmenis su negalia įsilieti į bendruomenę.
Šilutės rajono savivaldybės Asmenų su negalia reikalų koordinatorė Sonata Šertvytienė pristatė Šlitės rajono savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos vykdomą veiklą bei kylančius bendradarbiavimo iššūkius su kitomis institucijomis. Šilutės rajono savivaldybės pirmininko pavaduotoja Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šilutės viltis“ pirmininkė Eglė Paulauskienė atkreipė dėmesį į asmenų su negalia motyvacijos stoką dėl reikiamos pagalbos. Šilutės rajono savivaldybės Vicemeras Edvardas Jurjonas, Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė, Sveikatos reikalų koordinatorė Laura Kuliešienė, Atvejo vadybininkė darbui su psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčiais asmenimis Inga Drapkinienė, Žmonių su sielos negalia klubo „Sielos paguoda“ pirmininkė Daividija Kvietkienė pasidalijo įžvalgomis bei patirtimi, siekiant asmenų su negalia integracijos didinimo Šilutės rajono savivaldybėje.
Palangos miesto savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos nariai kartu su svečiais iš Šilutės lankėsi Palangos miesto socialinių paslaugų centro Socialinėse dirbtuvėse, kurių tikslas - didinti žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą. Apsilankymo metu Socialinių dirbtuvių dalyviai papasakojo apie savo veiklą, pristatė kūrybinius darbus - įvairius rankdarbius, molio ir tekstilės gaminius.
Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Edvardas Jurjonas pasidžiaugė, kad tokios veiklos suteikia žmonėms su negalia galimybę atsiskleisti, ugdyti savarankiškumą, stiprinti pasitikėjimą savimi bei jaustis visaverčiais bendruomenės nariais ir pažymėjo, jog Palangoje miesto savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos vykdomos veiklos patirtis patvirtino, kad glaudus ryšys tarp savivaldybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir socialinių partnerių leidžia pasiekti geresnių rezultatų, skatinant žmonių su negalia užimtumą ir integraciją.