Palangoje vykusios XII Pasaulio lietuvių sporto žaidynės pasižymėjo ne tik sportiniais renginiais bei tautiečių vienybe, bet ir prasmingomis kultūrinėmis iniciatyvomis. Viena iš jų – bendrystę simbolizuojančio gintaro vėrinio vėrimas – pranoko visus lūkesčius.
Norintieji prisidėti prie rekordo kūrimo veriant ilgiausią šalyje gintaro vėrinį buvo pakviesti į tris dienas šurmuliavusį Etno amatų kiemą, įsikūrusį greta Jūratės ir Kastyčio skvero. Beje, šis gintarinis rekordas kuriamas didžiųjų Palangoje vykstančių švenčių metu – kaskart visi pageidaujantieji kviečiami prisijungti ir savo darbu pratęsti jau anksčiau pradėtą verti gintaro vėrinį.
XII pasaulio lietuvių sporto žaidynių metu vėrinio ilgis jau siekė 345 metrus. Dar prieš žaidynes buvo tikėtasi, kad visų bendromis pastangomis jis pasieks Palangos tilto ilgį – 461 metrą. Tačiau lietuvių iš viso pasaulio aktyvumas maloniai nustebino organizatorius – norinčiųjų prisidėti prie simbolinio rekordo kūrimo netrūko visą renginio laiką.
Galutinis rezultatas yra išties įspūdingas – bendromis pastangomis suvertas vėrinys siekia net 582 metrus. Tai – gyvas įrodymas, kad pasaulio lietuvius vienija ne tik sportas, bet ir stiprus bendrystės jausmas.
„Šis vėrinys – daugiau nei simbolis. Tai – rankomis apčiuopiamas viso pasaulio lietuvių vienybės ženklas. Kiekvienas įvertas gintaro karoliukas – tai mažas, bet svarbus indėlis į didelę bendrą istoriją“, – sakė šios idėjos autorius bei vienas iš Etno amatų kiemo pramogų organizatorių Nerijus Stasiulis. Jis džiaugėsi, kad rekordinio vėrinio siekimas tapo dar viena galimybe suburti tautiečius pabendrauti, prisiminti šaknis ir kartu kurti ateities prisiminimus. „XII Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, į Palangą sukvietusios mūsų tautiečius iš beveik 30 pasaulio šalių, šiemet dar kartą įrodė, kad pasaulio lietuviai – vieningi, kūrybingi ir pasirengę kartu kurti išskirtinius dalykus“, – teigė N. Stasiulis.
Be rekordinio gintarinio vėrinio, svečiams buvo suteikta dar viena „gintarinė“ dovana – galimybė susikurti gintarines apyrankes ir pakabukus-talismanus. Kurorto svečiai noriai ja pasinaudojo – per keletą dienų buvo sukurta apie 1,4 tūkst. apyrankių bei apie 1 tūkst. pakabukų. O gintaro vėrinyje suverta apie 10 kilogramų vadinamojo Lietuvos aukso karoliukų. Šias dovanas ir Etno amatų miestelį finansavo ir visiems kurorto svečiams dovanojo Palangos miesto savivaldybė.