Pirmąją liepos savaitę Palangoje sklando lietuvybės ir išskirtinės bendrystės dvasia – tūkstančiai mūsų tautiečių iš įvairiausių pasaulio kampelių susirinko į kurorte vykstančias XII Pasaulio lietuvių sporto žaidynes. Čia šurmuliuoja sportininkai, jų šeimų nariai, tautiečiai iš skirtingų žemynų – visi suvienyti bendros meilės Lietuvai. Tačiau šios žaidynės – kur kas daugiau nei tik sportas. Tai – tikra lietuviška šventė, kurioje pinasi tradicijos, naujos pažintys, bendrystė ir šiltas, nuoširdus buvimas kartu.
Gintaro edukacijų, amatų ir tautodailės parkas
Palangiškiai šiemet pasirūpino, kad kiekvienas svečias ne tik išbandytų jėgas sporto varžybose, bet ir prisiliestų prie lietuviškos kultūros šaknų. Įspūdinga etnokultūrinė programa kviečia ne tik stebėti, bet ir dalyvauti – pažinti, ragauti, kurti, dalintis.
Šalia J. Basanavičiaus gatvės ir Jūratės bei Kastyčio skvero, pušų apsuptyje, visą savaitgalį veikia ir visus norinčiuosius apsilankyti kviečia gyvas, spalvingas ir jaukus Gintaro edukacijų, amatų, etno žaidimų, tautodailės bei kulinarinio paveldo parkas. Čia atgimsta mūsų senieji amatai – nuo kruopštaus karpinių meninio pasaulio iki nuostabaus grožio šiaudinių sodų, nuo medžio ir kalvystės dirbinių bei galimybės savo rankomis prisiliesti prie šių amatų paslapčių iki smagių etno žaidimų, įtraukiančių visą šeimą.
Šis parkas – tikra šventė visiems pojūčiams. Norintys gali pasinerti į gintaro paslaptis – ne tik sužinoti apie jo gydomąsias ir estetinės grožio savybes, bet ir patys išbandyti gintaro sveikatinančias savybes. Smalsiausieji gali išvysti, kaip kepamas tradicinis šakotis, paragauti šviežiai rūkytos mėsos ar šiltų, širdį šildančių lietuviškų patiekalų.
Viena iš įspūdingiausių šiame parke laukiančių pramogų – rekordinio gintaro vėrinio kūrimas. Jau dabar šis vėrinys siekia net 345 metrus, bet norima visų bendromis pastangomis jį pailginti iki simbolinio 461 metro – būtent tokio ilgio yra Palangos jūros tiltas. Kiekvienas čia apsilankęs gali prisidėti prie šio bendro kūrinio – įverti gintaro karoliuką, kuris taps dalimi šios simbolinės, širdį liečiančios istorijos.
Gintaro edukacijų, amatų, etno žaidimų, tautodailės bei kulinarinio paveldo parke skamba lietuviška muzika, kviečianti šokti, dainuoti, šypsotis. O tuo pačiu ir gardžiai pavalgyti – nuo lietuviškos duonos, kastinio, žuvienės, šakočių iki medaus, giros ir kitų gėrybių. Tai – vieta, kur ne tik ragaujama, bet ir bendraujama, o užsukti čia kviečiami visi – ne tik žaidynių dalyviai, bet ir kiti kurorto svečiai bei, žinoma, palangiškiai.