Palangoje sudegus butui, šeima gyvens savivaldybės viešbutyje, miestas spręs dėl paramos

Palangoje sudegus butui, šeima gyvens savivaldybės viešbutyje, miestas spręs dėl paramos

Palangoje bute kilus gaisrui dėl sprogusios elektrinio paspirtuko baterijos, šeima laikinai apgyvendinta savivaldybės viešbutyje, o paaiškėjus nuostoliams, bus sprendžiama dėl tolesnės miesto pagalbos jai.

Kaip BNS trečiadienį sakė Palangos miesto meras, nuo gaisro nukentėjusiai vienai šeimai buvo pasiūlyta apsigyventi savivaldybei priklausančiame „Teniso“ viešbutyje, žmonės ten apsistojo trečiadienio naktį.

„Šeima yra su vaikais ir augintinis. Šiuo metu jie gyvena viešbutyje ir 15 valandą ateis pas mus, spręsime toliau, kur juos apgyvendinti, ar palikti ten, ar į Krizių centrą, turime pritaikytą gyvenimui, gerą, modernų“, – kalbėjo meras.

Pasak jo, savivaldybės specialistams pavesta suskaičiuoti nuostolius, ieškoti įstatymuose numatytų galimybių padėti gyventojams.

„Nukentėjo ne tik jie, bet ir namo dalis. Reikės resursų ieškoti sutvarkyti namo dalį. (...) Čia yra ne individualus namas, daugiabučiai namai, tai kažkokia pagalba turi būti“, – sakė meras.

Jo teigimu, ekstremalių situacijų atvejais gali būti panaudoti specialūs mero fondai, tačiau nesant aiškiems nuostoliams meras skirtinos sumos kol kas įvardyti negalėjo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, apie gaisrą Palangos Sodų gatvėje pranešta antradienį, apie 22 valandą.

Gaisras kilo daugiabučio gyvenamojo namo trijų kambarių bute su virtuve. Atvykus ugniagesiams, butas pirmame aukšte degė atvira liepsna.

„Namas ką tik renovuotas. Žmonės kituose flanguose pasilikę gyventi, jiems pasekmių nėra. Namo konstrukcijos pagal pirminį vertinimą nėra pažeistos“, – teigė meras.

PAGD atstovė Edita Zdanevičienė BNS nurodė, kad labiausiai tikėtina gaisro priežastis – elektrinio paspirtuko baterijos, kuri buvo įkraunama balkone, sprogimas.

„Gaisrą tiriantis inspektorius patvirtino tą versiją, kad gaisras kilo sprogus įkraunamai paspirtuko baterijai. (...) Buvo girdėti sprogimas ir ugnies pliūpsnis. Išdužo langai ir gaisras išplito į vieną kambarį“, – informavo E. Zdanevičienė.

Nelaimės metu visiškai sudegė kambarys ir jame buvę namų apyvokos daiktai, išdužo vidiniai ir balkono langai, aprūko gretimų kambarių ir koridorių lubos.

Gaisro metu žmonės nenukentėjo.

Palanga gaisras elektrinio paspirtukas baterija sprogimas pakrovimas balkonas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,92