Palanga ieško paties geriausio vadovo tęsti unikalias Senosios gimnazijos ugdymo tradicijas

Palanga ieško paties geriausio vadovo tęsti unikalias Senosios gimnazijos ugdymo tradicijas

Palangos savivaldybės administracija paskelbė konkursą užimti Senosios gimnazijos direktoriaus pareigas bei tikisi ugdymo įstaigai surasti vadovų vadovą – tokį pedagogą iš bet kurios Lietuvos ar net pasaulio vietovės, kuris perims, dar labiau išpuoselės ir pratęs pačias geriausias 102 – ejus metus gyvuojančios mokyklos istorines ir moksleivių ugdymo tradicijas. Kuris, kaip ir palangiškiai, didžiuosis pasaulyje ir šalyje žinomais mūsų gimnazistų pasiekimais bei tuo, kokius aukštus ugdymo bei ugdymosi reikalavimus kelia sau ir šios gimnazijos pedagogai, ir moksleivija.

Žurnalo „Reitingai“ geriausiųjų šalies švietimo sistemų reitinge Palangos savivaldybė pagal pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų rezultatus jau kelerius metus iš eilės patenka į šalies TOP5 ir yra trečioje vietoje, į priekį praleisdama tik Vilniaus ir Kauno savivaldybes. Didžiąja dalimi tokį aukštą vertinimą garantuoja būtent Palangos senosios gimnazijos ugdytinių pasiekimai, tačiau, be jokių abejonių, stiprius būsimuosius gimnazistus parengia trys miesto pagrindinio ugdymo mokyklos.

Pagal Senosios gimnazijos mokinių stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas rezultatus, 2023 m. Palangos miesto savivaldybė Lietuvos savivaldybių reitinge užėmė pirmąją vietą – įstojo 75 procentai palangiškių abiturientų.

Palangos senoji gimnazija 2023 metų Lietuvos gimnazijų reitinge yra geriausiųjų penkiasdešimtuke, ji užima aukštą 36 vietą tarp 360 Lietuvos gimnazijų.

Tokių aukštų vertinimų pavyko pasiekti motyvuotų moksleivių bei atsidavusių pedagogų kruopštaus, o svarbiausia – savo profesijai pagarbaus darbo dėka. Gimnazijoje dirba 48 pedagogai, tarp jų 23 mokytojai metodininkai bei 8 mokytojai ekspertai. Vienas iš jų 2022 m. buvo išrinktas Lietuvos Metų mokytoju.

Istoriškai šioje ugdymo įstaigoje vyrauja humanitarinė tradicija, apie tai byloja ir moksleivių pasiekimai. Per visą 59 – erių metų Lietuvos jaunųjų filologų konkurso istoriją nėra buvę, kad Senosios gimnazijos ugdytiniai juose nedalyvautų bei nebūtų pelnę laimėjimų. Štai ir šiemet mokykla gali didžiuotis net šešiais laureatais, du iš jų pelnė pirmąsias vietas.

Tačiau pastarąjį dešimtmetį Senoji gimnazija tapo universali, pasiekianti aukštų rezultatų tiek humanitariniuose, tiek tiksliųjų mokslų srityse. Palangos senosios gimnazijos mokiniai ir jų mokytojai 2020 – 2024 metais tapo keturiasdešimt devynių Lietuvos mokinių respublikinių konkursų ir olimpiadų prizininkais bei nugalėtojais, šiose olimpiadose iškovojo vienuolika aukso medalių. Du mokiniai tapo Pasaulinės ir Baltijos šalių geografijos olimpiadų prizininkais. 2024 m. Lietuvai Pasaulinėje geografijos olimpiadoje šį rugpjūtį atstovaus šeši moksleiviai, du iš jų – Palangos senosios gimnazijos mokiniai.

Neabejotinai, jog pasiekti puikių rezultatų padeda ir Palangos savivaldybės didelis dėmesys ugdymo aplinkai. Prieš ketverius metus, kai pasaulį paralyžiavo kovidas, Savivaldybė gavo finansavimą ir ėmėsi tuo metu vieno iš svarbiausių darbų miesto vaikams – pradėjo Senosios gimnazijos atnaujinimą.

Ir čia kalbame ne tik apie stogą, langus ar vidines komunikacijas. Mes kalbame apie tai, kad kartu su savo mokytojais nuotoliu dirbę ar vaikščioję keliomis pamainomis į suteiktas patalpas kitose ugdymo įstaigose, moksleiviai ir pedagogų kolektyvas 2022 – aisias sugrįžo į kokybiškai jau visai kitą mokyklą – su solidžia biotechnologijų laboratorija, šiuolaikėmis mokymo priemonėmis specializuotuose kabinetuose, erdvėmis menui.

Dabar pradėti ir Senosios gimnazijos stadiono atnaujinimo darbai.

Šiuos, jau 102 – uosius mokslo metus, ką tik užbaigė beveik 600 moksleivių. Visai netrukus Palangos senoji gimnazija įteiks atestatus 123 absolventams, kuriems nuoširdžiai palinkėsime paties geriausio kelio.

„Kokybiškas ugdymas, galimybė kaupti patirtį dalyvaujant tarptautiniuose ir respublikiniuose projektuose, pažįstant gimtąjį miestą ir keliaujant į kitas šalis, veiklos netradicinėse erdvėse, puikios sąlygos savo gebėjimus realizuoti sporto ir kūrybinėse veiklose, galimybė eksperimentuoti, pažinti, tyrinėti ir atrasti – visa tai gimnazijos kasdienybė“, – taip save pristato Palangos senoji gimnazija.

Per 102 metus Palangos senajai gimnazijai vadovavo 18 direktorių. Ko tikimasi iš devynioliktojo vadovo? Pedagoginės išminties, vadybinio inovatyvumo, gilaus suvokimo, kaip aukštai yra iškelta Senosios gimnazijos pasiekimų kartelė ir kokia tai atsakomybė, bet tuo pačiu ir didžiulė garbė būti šios ugdymo įstaigos pagrindiniu vėliavnešiu.

Palangos savivaldybės administracija tikisi sulaukti pretendentų iš visos Lietuvos, svarbiausia – kandidatų kompetencija, pasiryžimas ir meilė vaikams. Su konkurso sąlygomis galima susipažinti čia: https://www.palanga.lt/savivaldybe/veiklos-sritys/darbo-pasiulymai-ir-karjera/106.

Palangos senoji gimnazija konkursas direktoriaus pareigos Palangos savivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922