Valstybės dieną Palangoje kviečiama švęsti smagiai ir iškilmingai

Valstybės dieną Palangoje kviečiama švęsti smagiai ir iškilmingai

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti smagiai ir iškilmingai. Šią šventinę dieną bus siūloma įvairių šeimoms skirtų veiklų, o vakare, 21 val., visi tradiciškai kviečiami drauge sugiedoti Tautišką giesmę.

Šeimų piknikas „Pozityviai“

Lietuvos valstybės kūrėjo Mindaugo tapimas karaliumi buvo savotiškas kelias į Europos karalysčių šeimą, tad Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga Palangoje tradiciškai organizuojama šventė-piknikas „Pozityviai“. Jis vyks nuo 12 val. iki 15 val. ties Kurhauzu (Grafų Tiškevičių al. 1).

Šventės dalyviai pievelėje šalia Kurhauzo įsitrauks į interaktyvias veiklas ir žaidimus, kartu su karaliumi Mindaugu apsilankys įvairiuose pasaulio miestuose.

Įdomių veiklų nestigs tiek mažiesiems, tiek ir vyresniems – „Babilono sodai“ pamokys, kaip karališkai degustuoti arbatą, karalaičių augintis dinozauriukas Dino pakvies kartu pažaisti ir sukurti dinozaurų šalį, o karaliaus burtininkas sušuks „Eureka“, kai jam ir vėl pavyks nustebinti mažuosius karalaičius savo eksperimentu.

Karaliaus Mindaugo sode pramogautojai galės išbandyti ir kitas riterių pramogas – „Mediniai lauko žaidimai“ kvies galvoti, pataikyti, laviruoti ir konstruoti.

Vakare, 20.30 val., visi laukiami Jūratės ir Kastyčio skvere – prieš vieningai užtraukiant tautišką giesmę, kartu prasidainuoti ir gražiausias lietuviškas dainas prisiminti pakvies Gabrielė ir Simas. Tradiciškai 21 val. visi bus kviečiami giedoti Tautišką giesmę.

Edukacija „Oro balionu po Lietuvą“

Šventojoje Liepos 6-ąją taip pat nestigs veiklos – „Teatras kišenėje“ nuo 16 val. iki 17.30 val. pakvies į edukacinį užsiėmimą „Oro balionu po Lietuvą“. Užsiėmimus ves aktorė, edukacinių programų „Teatras kišenėje“ vadovė Andžela Vitauskaitė. Susitikimo metu  bus verčiama rankomis siūta knyga „Vaikams apie Lietuvą“, kalbama apie valstybės simboliką, mūsų šalies žymias vietas, miestus, istoriją, gamtą, žmonių gyvenimo būdą.

Edukacijos dalyviai taip pat bus pakviesti spalvinti jau paruoštus šablonus – personažus ir oro balionus, įspūdžiais ir piešiniais užpildyti Lietuvos žemėlapius, atlikti smagias užduotis. Vėliau vaikų kūriniai galės papuošti ugdymo įstaigos erdves arba namus.

Ši edukacija – tai smagi patriotiškumo pamoka, kai vaikai taps dailininkais ir aktoriais, istorikais ir keliautojais. Edukacinis užsiėmimas skirtas 5-10 metų vaikams. Registracija telefonu +370 606 37 967.

Prieš himno giedojimą, 20.30 val., šeimos kviečiamos pasimėgauti vaikų dainavimo studijos „Spalvos” muzikine programa Šventosios pėsčiųjų aikštėje.

Tautiška giesmė

Valstybės dienos paminėjimą užbaigs 21 val. vieningai su lietuviais visame pasaulyje giedama Tautiška giesmė.

Palangoje himnas bus giedamas Jūratės ir Kastyčio skvere su Gabriele ir Simu, ant Birutės kalno su folkloro ansambliu „Mėguva“, Šventojoje – Šventosios pėsčiųjų aikštėje su dainavimo studija „Spalvos“.

Organizatorius – Palangos kultūros centras.

Valstybės diena Palanga Tautiškos giesmės diena himnas giedojimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922