Gimnazija atidavė pagarbą generolui Jonui Žemaičiui – Vytautui

Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina
Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina

„Mūsų istorija – tai nuolatinė kova dėl Lietuvos vardo išsaugojimo pasaulio žemėlapyje. Reti ir trumpi naujaisiais amžiais buvo tie periodai, kuriuos mums likimas skyrė valstybę kurti. Džiaugiamės, kad jau trečia karta gyvena nepatyrusi karo baisumų, jau dvi kartos užaugo laisvoje Lietuvoje, – tokiais žodžiais šiandien pilietiškumo pamoką Palangos senojoje gimnazijoje pradėjo antrokė gimnazistė Gintarė Petrauskaitė ir pirmokas Domantas Vaitkus. – Deja, prieš dvejus metus Rusijos pradėtas karas Ukrainoje grūmoja ir mūsų laisvei bei išlikimui. Todėl privalome stiprinti savo pilietinį sąmoningumą, vėl ir vėl versti istorijos puslapius, kad nenueitų užmarštin tie narsūs vyrai ir moterys, kurių gyvybių dėka galime siekti savo svajonių.“

Tad ši pamoka ir buvo skirta narsuolius sovietinės okupacijos metais vienijusiai iškiliai mūsų tautos asmenybei – Jonui Žemaičiui-Vytautui. Jonas Žemaitis ėjo Lietuvos gynybos pajėgų vado pareigas ir įvardijimas ketvirtuoju Lietuvos Prezidentu. Jis buvo žmogus, žinantis, ko siekia, įsitikinęs tų siekių teisingumu ir pasiryžęs dėl jų įgyvendinimo paaukoti gyvybę. 

Šiemet minime 70 metų, kai Jonas Žemaitis dėl savo patriotinių idealų buvo sušaudytas Maskvoje, ir skaičiuojame jubiliejinę – 115-os metų – sukaktį nuo jo gimimo.

Jonas Žemaitis turi sąsajų ir su Palanga. Gimė Palangoje, grafo Felikso Tiškevičiaus tarnautojo šeimoje. 

2004 m. Palangos tremtinių ir politinių kalinių iniciatyva kurorte pastatytas Jonui Žemaičiui skirtas paminklas. 

Kaip šiandien sužinojome iš pranešėjų Gintarės bei Domanto lūpų, Jonas  Žemaitis turėjo labai daug slapyvardžių: Darius, Adomas, kartais-Mockus, vėliau Matas, Ilgūnas, Jocius, Tylius, Žaltys, Tomas, Lukas, Žilius, Skirgaila, galiausiai- Vytautas, dar vėliau – kalinys nr. 21.

Pilietiškumo pamokos metu buvo rodomos ir video ištraukos, kuriose pasakojama apie tai, kad Jonas Žemaitis tardomas nepasirašė nei vieno okupantų siūlyto protokolo. 

Pasibaigus pristatymui į Gimnazijos sceną įžengė Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas ir pavaduotoja Sandra Žutautienė bei įteikė diplomus mokiniams už pasiekimus įvairiuose Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose bei olimpiadose. Visa salė plojo, palaikydama geriausius gimnazistus, pasidžiaugė, kad turime tokių gabių mokinių.

Po pamokos ir apdovanojimų visi išėjome iš didžiosios aktų salės į Gimnazijos kiemą, išsidalinome Lietuvos vėliavėles, kai kas atsinešė ir dideles savo Trispalves. Lydimi Gimnazijos braziliškų būgnų orkestro ritmų žygiavome iki generolo Jono Žemaičio paminklo, Palangos tremtinių ir politinių kalinių iniciatyva mūsų mieste pastatyto 2004 m. Muzikos mokytojo Augustino Užkurato paliepimu visi bendru choru kelis kartus sušukome: „Jonas Žemaitis-Vytautas!” 

Kartu su būgnininkais ir Palangos šauliais žygiavome iki paminklo, kuris skirtas šiam partizanų vadui, net žmonės gatvėje su šypsenomis pradėjo mus filmuoti. 

Atvykę prie paminklo giedojome Lietuvos himną, vėl klausėmės būgnų orkestro, Gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko ir Palangos miesto savivaldybės vicemero Rimanto Antano Mikalkėno kalbų. 

„Šiandien savo susirinkimu šioje aikštėje mes pagerbiame Lietuvos partizanų vado generolo Jono Žemaičio-Vytauto atminimą, parodome, jog vertiname savo laisvę ir galimybę būti demokratinio pasaulio ir Lietuvos valstybės gerbiamu piliečiu“, - sakė Gimnazijos direktorius L. Šidlauskas. 

Šis renginys buvo puiki galimybė jaunimui sužinoti apie generolo Jono Žemaičio indėlį į Lietuvos istoriją. Tai mums padeda suprasti ir įvertinti mūsų šalies laisvės kovų svarbą bei didingus žmones, kurie prisidėjo prie jos, skatina mus domėtis savo šalies istorija, ugdyti patriotiškumą ir išlaikyti šiuos svarbius istorinius įvykius atmintyje, nes tai yra mūsų tautos dalis.

Pilietiškumo pamoką organizavo Gimnazijos bibliotekos vedėja Renata Sungailienė ir bibliotekininkė Jūratė Vaišvilė. 

Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina Nuotraukos – Gimnazijos fotografo Antonio La Farina

Gimnazijos žurnalistė Simona Liutikaitė, IC kl. mokinė

Palangos senoji gimnazija Jonas Žemaitis-Vytautas jubiliejinių metų minėjimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933