Palangiškių pora kurortui kuria naują emociją: miestiečius ir svečius kvies į išskirtinę erdvę

Palangiškių pora kurortui kuria naują emociją: miestiečius ir svečius kvies į išskirtinę erdvę

Buvusios unikalios Palangos duonos gamyklos patalpos virs šiuolaikiška menine erdve „Palangos duonos Fabrikas“. Šią vasarą miesto gyventojai bei svečiai čia galės lankytis išskirtinėse parodose, koncertuose bei degustacijose.

Anot projekto iniciatorės, palangiškės Rūtos Jonaitytės, idėja siekiama atverti unikalią kūrybinę erdvę mieste, išsaugant gamyklos autentiškumą bei istoriją, o lankytojams suteikti naujas meno patirtis.

Pirmojo atnaujinimo etapo metu, buvusiame gamyklos pastate, 500 kv. m. patalpose, bus įrengta kavinė, galerija bei renginių erdvė.

„Tai unikalus projektas Palangoje, kuriuo siekiama vienyti bendruomenę bei žmonėms suteikti galimybę kurti, mėgautis kūryba.

Į miestą atvykstant poilsiautojams tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų šalių, norime atverti erdves, kuriose jie galėtų atrasti miesto istoriją ir išskirtinius potyrius. Esminis noras – formuoti naują kultūros bei meno politiką.

Projektą įgyvendindami kartu su architektų komanda, nekantraujame jau netrukus pakviesti į savo dvejus metus puoselėtą kūrybos lauką“, – sako R. Jonaitytė.

Pasak projekto koordinatorės, šį sezoną ir miesto gyventojai, ir svečiai galės apsilankyti degustacijose, koncertuose, dizainerių mugėse, parodose, išsinuomoti erdves privatiems renginiams.

„Esu laiminga gyvenanti Palangoje, todėl jaučiu norą čia kurti ir parodyti miestą kitu, platesniu kampu. Labai laukiame pakviesti į atsinaujinusią gamyklos erdvę ir ją prikelti moderniam gyvenimui. Norime formuoti naują kultūros politiką, sukuriant išskirtinę kūrybinę vietą Palangoje, skirtą tiek menininkams, tiek meno mylėtojams, ieškantiems unikalaus laisvalaikio praleidimo. Taip pat atverti buvusią gamyklą gyventojų šventėms, renginiams išskirtinėje miesto vietoje“, – teigia palangiškė.

Projektą „Palangos duonos Fabrikas“ R. Jonaitytė įgyvendina kartu su savo vyru. Prie gamyklos atnaujinimo prisideda architektų studijos iš Palangos „Nytt Architects“ bei Vilniaus – „RESH Architects“.

Palangoje veiklą vykdžiusi duonos gamykla veiklą pradėjo 1959 metais. 1991 metais pastatas buvo renovuotas.

Palangiškių pora kurortui kuria naują emociją: miestiečius ir svečius kvies į išskirtinę erdvę, nuotrauka-1 Palangiškių pora kurortui kuria naują emociją: miestiečius ir svečius kvies į išskirtinę erdvę, nuotrauka-2 Palangiškių pora kurortui kuria naują emociją: miestiečius ir svečius kvies į išskirtinę erdvę, nuotrauka-3 Palangiškių pora kurortui kuria naują emociją: miestiečius ir svečius kvies į išskirtinę erdvę, nuotrauka-4 Palangiškių pora kurortui kuria naują emociją: miestiečius ir svečius kvies į išskirtinę erdvę, nuotrauka-5 Palangiškių pora kurortui kuria naują emociją: miestiečius ir svečius kvies į išskirtinę erdvę, nuotrauka-6
Projektas „Palangos duonos Fabrikas“
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933