Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną

Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną

Palangos senoji gimnazija šiandien paminėjo Vyšivankos dieną, kuri labai svarbi mūsų mokykloje besimokantiems ukrainiečiams ir visiems šiuo metu laisvę ginančios Ukrainos bičiuliams. 

Pranešimą apie valstybinę savo tautos šventę, skirtą tautiniam rankomis siuvinėtam kostiumui – vyšivankai, lietuviškai skaitė IVA kl. mokinė Vladislava Yukhta ir ID kl. gimnazistas Ilja Mykhailenko, nuo pernai atvykę iš Ukrainos ir besimokantys mūsų Gimnazijoje. 

Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-1

Jiems pasiruošti padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ligita Sinušienė, nuoširdžiai talkino ir IC kl. moksleivės Elėja Gerikaitė bei Gintarė Stašauskaitė. IC kl. mokiniai, klausydami pranešimo, sužinojo, kad Vyšivankos diena minima paskutinį gegužės trečiadienį, taigi šiemet – gegužės 16-ąją. Moksleiviai buvo nustebinti, sužinoję, jog Vyšivanka turi ir savo abėcėlę. Tad, pasinaudoję specialia išmaniąja programėle pirmokai gimnazistai vyšivankos technika „išsiuvinėjo“ savo vardus. 

Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-2

Šią datą integruotoje dailės ir lietuvių kalbos paminėjo ir IB bei IIC kl. mokiniai, susipažinę su vyšivankos raštų ir spalvų reikšmėmis. Dailės mokytoja ekspertė Daiva Stonkuvienė atkreipė dėmesį į lietuvių ir ukrainiečių siuvinėjimo raštų skirtumus. Pavyzdžiui, žmonių siluetų mūsų protėvių siuviniuose neaptiksime, o ukrainiečių vyšivanka tam turi net specialų terminą – antropomorfinis ornamentas. 

Ukrainiečių moksleivių skaitytą pranešimą parengė IVA kl. gimnazistė Vladislava Yukhta, IC kl. mokinė Gintarė Stašauskaitė ir buvusi IU kl. mokinė Daria Gaitandzi. 

Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-3 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-4 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-5 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-6 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-7 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-8 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-9 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-10 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-11 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-12 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-13 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-14 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-15 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-16 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-17 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-18 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-19 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-20 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-21 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-22 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-23 Gimnazija paminėjo Vyšivankos dieną, nuotrauka-24

Gimnazijos žurnalistai

Palangos senoji gimnazija minėjimas Vyšivankos diena
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933