I. Šimonytė lankysis uostamiestyje: su VSAT pareigūnais aptars valstybės sienos su Rusija apsaugą

I. Šimonytė lankysis uostamiestyje: su VSAT pareigūnais aptars valstybės sienos su Rusija apsaugą

Penktadienį ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė darbo vizitu lankysis Palangoje ir Klaipėdoje.

Kaip nurodoma Vyriausybės pranešime, premjerė uostamiestyje su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnais aptars pasienio su Rusija stiprinimo ir strateginių šalies objektų apsaugos užtikrinimo klausimus.

Planuojama, kad vizito metu I. Šimonytė aplankys ir šių metų sausio 1-ąją atkurtą VSAT Pakrančių apsaugos rinktinę. Taip pat ministrei pirmininkei bus pristatytos VSAT techninės priemonės, pasienio ir svarbių objektų apsaugos stiprinimo darbų įgyvendinimas.

ELTA primena, kad balandžio viduryje VSAT Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pristatė sienos su Rusijos Federacija stiprinimo planą, kuriame buvo pristatytas kontrmobilumo priemonių poreikis, fortifikacijos bei pasieniečių apginklavimo galimybės.

Taip pat VSAT siūlė pasienyje su Rusija griežtinti taisykles, numatančias gyventojų galimybes tam tikru atstumu prieiti prie Lietuvos išorės sienos.

„Kalbama apie tam tikrų ruožų uždarymą, kad gyventojai arba turistai (negalėtų – ELTA) prieiti prie tam tikrų sienos ruožų. Aišku, gyventojai, kurie gyvena (prie sienos – ELTA), vykdo ūkinę veiklą, tokią galimybę turės“, – pristatymo metu žurnalistams teigė VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

„Gali būti ir taip, kad, esant poreikiui, tam tikri ruožai bus uždaryti arba bus reikalaujama pateikti tam tikrą leidimą, kurį gali išduoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai“, – sakė R. Liubajevas.

Valstybės sienos linijos ilgis su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi siekia beveik 300 kilometrų.

ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė darbo vizitas Palanga VSAT pareigūnai valstybės siena Rusija apsauga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,921