Palanga kitą savaitgalį kviečia pasinerti į tris dienas truksiančias gintarines linksmybes

Palanga kitą savaitgalį kviečia pasinerti į tris dienas truksiančias gintarines linksmybes

Palangoje neilgai trukus pažirs gintaro lietus – iki tradiciniu tapusio renginio “Gintarinis savaitgalis” liko mažiau nei dvi savaitės. Organizatoriai žada – gegužės 10-12 dienomis didžiausiame šalies kurorte turės ką veikti visi – ir vyresnio amžiaus pramogautojai, ir mažieji smalsuoliai. Tris dienas nestigs įvairių linksmybių viešosiose miesto erdvėse, pajūryje, gintarinės staigmenos svečius pasitiks ir Palangos viešbučiuose, kavinėse bei restoranuose.

Turiningas savaitgalis

Maloniai šildant pavasarinei saulei kartu su šeima ar bičiuliais praleisti savaitgalį pajūryje – kas gali būti smagiau? Juo labiau kad Gintarinio savaitgalio organizatoriai žada ne tik vadinamojo Lietuvos aukso lietų ir Bangpačio rankų, bet ir gausybę kitokių „gintarinių“ pramogų, renginių bei galimybę laimėti įvairių prizų.

Gegužės 10-12 dienomis Gintarinis savaitgalis pramogautojus į Palangą sukvies jau 16-tą kartą. Palangiškiams ir kurorto svečiams tai – puiki galimybė turiningai praleisti laisvalaikį su šeimos nariais ar bičiuliais, kartu ir gera proga edukacinių užsiėmimų metu sužinoti apie pajūrio gintaro medicinines, gydomąsias ir ezoterines savybes, gintaro naudojimą buityje, medicinoje, puošyboje, kulinarijoje, apdirbimo amatą, juvelyriką, prisiminti senąsias lietuvių legendas.

Gintarinio savaitgalio metu ypatingas dėmesys bus skiriamas vadinamojo Lietuvos aukso sveikatinimo savybėms ir tokias paslaugas teikiančių meistrų pristatymui.

Gintaro kiemas

Tad nuobodžiauti Palangoje tikrai nebus kada. Jau kitą penktadienį aikštėje ties Kurhauzu įsikurs ir visą savaitgalį šurmuliuos Gintaro kiemas. Čia, be kitų įdomybių, smalsuolių lauks Gintarinių rekordų ekspozicija – bus eksponuojamas didžiausius Lietuvoje Gintarinis margutis, įspūdingo dydžio Gintarinė stinta, ilgiausias gintaro vėrinys, išskirtinė gintaro suknelė ir kt.

Šeštadienį, gegužės 11 d., Palangos gintaro muziejus pristatys savo jubiliejinę parodą bei organizuos dvi edukacines programas - „Nuo gintaringo miško iki įvairiaspalvės mozaikos“ ir „Gintaro savybės“. Specialią etnografinę programą apie gintariautojus – „Gintariautojų vėjai“ – pristatys folkloro ansamblis „Mėguva“.

Beje, į programas „Nuo gintaringo miško iki įvairiaspalvės mozaikos“ bei „Gintaro savybės“ Palangos gintaro muziejus pakvies sekmadienį, gegužės 12 d. Čia taip pat veiks ir Palangos gintaro muziejaus 60 metų jubiliejaus paroda.

„Gintarinė“ nuotaika

Šeštadienį po vidurdienio kurorto svečių laukia dar daugiau linksmybių, o prasidės jos 13 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vyksiančiame šventės atidarymo renginyje. Pramogautojų dėmesį neabejotinai patrauks įspūdingo dydžio papuošalas – pažymint grafų Tiškevičių 200-ąsias Palangos valdų įsigijimo metines, čia bus veriami 200 metrų ilgio gintariniai karoliai. 

Netrukus „gintarinė“ nuotaika paskis po visą Palangą – miesto gatvėse ir aikštėse veikiančioje Gintaro ir amatų mugėje bus pristatomi krašto ir užsienio gintaro meistrai, tautiniai amatai ir kulinarinio paveldo  pateikėjai. Veiks ir „Gintaro meistarnė“, kurioje gintaro apdirbimo meistrai demonstruos ir mokys norinčius perprasti gintaro apdirbimo amato subtilybes. Taip pat bus pristatomas „Lino kelias“, gyvai amatus demonstruos keramikos, vario juvelyrikos meistrai. Veiks Baltijos pakrantėje surinkto gintaro ekspozicija.

Jūratės ir Kastyčio skveras taps savotiškais legendiniais Jūratės Gintaro namais, kuriame vyks šventiniai koncertai: 15 val. koncertuos Gintarė Karaliūnaitė, 17 val. – Gintė ir Lukas, o 19 val. naują programą „Kur suteka Saulės“ pristatys Saulius Petreikis su grupe.

Jei oro sąlygos leis, Palangos dangų papuoš ir šventės draugų iš Birštono karšto oro balionų šventės oro balionai.

Pajūryje – smagios varžytuvės

Smalsuolių dėmesio neabejotinai sulauks ir šeštadienio popietę, 14 val., nuo J. Basanavičiaus gatvės pradžios link jūros pajudėsianti įspūdinga karieta – pasikinkęs ristūnus, jūrų dievas Bangpatys pramogautojų labiausiai pamėgta alėja patrauks paplūdimio link. Kam pasiseks, jau tuomet bus galimybė pajusti lengvą gintarinio lietaus dvelksmą.

Didžiausios atrakcijos prasidės Bangpačiui atvykus prie jūros – kaip ir kasmet, paplūdimyje ties jūros tiltu įvyks Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas, šiemet – jau 11-asis. Šio atraktyvaus renginio metu gintaro rinkėjai per nustatytą laiką turės surinkti kuo daugiau specialiai kiekvienam čempionato dalyviui įrengtoje zonoje išbarstytų smulkių gintaro gabalėlių. Jie bus paberti imituojant jūros pakrantę – sumaišyti su dumbliais ir kitomis jūros išmetamomis gamtinėmis gėrybėmis.

Mėgstantys puoštis taip pat galės pasivaržyti su kitais Gintarinio savaitgalio svečiais –16 val. bus renkamas gražiausiu gintaro papuošalu ar aksesuaru pasidabinęs šventės dalyvis.

Gintaro lietus

Ilgai lauktas gintaro lietus paplūdimyje pažirs 16.30 val. Vadinamąjį Lietuvos auksą pajūryje žarstys pats Bangpatys. Iš viso bus pažerta ne mažiau kaip 50 kilogramų kilogramų gintaro, tad vadinamojo Lietuvos aukso pakaks ne tik į Palangą suvažiavusiems pramogautojams, bet ir lauktuvėms namuose pasilikusiems bičiuliams.  

Meilės deivės Mildos diena

Gintarinio savaitgalio organizatoriai primena, jog gegužės 13-oji – meilės deivės Mildos diena, kai žydint sodams norisi sakyti tik meilės žodžius, prisiliesti prie amžinojo meilės šaltinio kartu su žmonėmis, kuriuos myli, kurių lauki.

Deivės Jūratės ir žvejo Kastyčio meilės istorija ir yra priežastis, kodėl Baltijos bangos į krantą išmeta Jūratės ašaras ir jos gintaro pilies gabaliukus – gintarą. Tad pramogų turtintas Gintarinis savaitgalis pakvies visus mylinčius ir mylimus prisiminti  ir meilės deivės Mildos dieną.

GINTARINIS SAVAITGALIS 

PROGRAMA

Gegužės 10-12 d.

Gintaro kiemas Kurhauzo aikštėje

Gintarinių rekordų ekspozicija

Gegužės 11 d.

Jūratės ir Kastyčio skveras

13:00 Šventės atidarymas. 200 metrų gintaro karolių vėrimo pradžia.

13:30 GINTARO MEISTARNĖS veiklų pristatymas

14:00 BANGPAČIO vykimas Vytauto ir J. Basanavičiaus gatve iki Jūros tilto

15:00 Koncertuoja GINTARĖ KARALIŪNAITĖ

15:30 XI Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas prie jūros tilto

16:00 Gražiausio gintarinio papuošalo konkursas

16:30 BANGPATYS barsto gintarą prie jūros tilto

17:00 Koncertuoja GINTĖ ir LUKAS

18:00 200 metrų gintaro karolių vėrimo pabaiga. Apdovanojimai

19:00 Koncertuoja SAULIUS PETREIKIS. Nauja programa KUR SUTEKA SAULĖS

Gegužės 11 d.

Palangos gintaro muziejus

13:00-18:00 val.

Programa „Nuo gintaringo miško iki įvairiaspalvės mozaikos“

Gintaro muziejus kvies kurti savo mozaiką ar miniatiūrą iš pušies žievės, kerpės, spyglių, nugludintų pagaliukų.

Programa „Gintaro savybės“

Gintaro muziejus kvies tyrinėti gintarą. Programos metu bus galima patikrinti atsineštą gintaro papuošalą ar jis tikra ar padirbinys.

14:00 val. Folkloro ansamblio „Mėguva“ etnografinė programa apie pajūrio gintarautojus „Gintarautojų vėjai“

Gegužė 12 d.

Dangaus kiemas

Palangos dangų papuoš Lietuvos karšto oro čempionato „Birštono taurė“ svečių oro balionai

Palangos gintaro muziejus

12:00-15:00 val.

Programa „Nuo gintaringo miško iki įvairiaspalvės mozaikos“

Gintaro muziejus kvies kurti savo mozaiką ar miniatiūrą iš pušies žievės, kerpės, spyglių, nugludintų pagaliukų.

Programa „Gintaro savybės“

Gintaro muziejus kvies tyrinėti gintarą. Programos metu bus galima patikrinti atsineštą gintaro papuošalą ar jis tikra ar padirbinys.

Veiks Palangos gintaro muziejaus 60 metų jubiliejaus paroda

Palanga kitą savaitgalį kviečia pasinerti į tris dienas truksiančias gintarines linksmybes, nuotrauka-1 Palanga kitą savaitgalį kviečia pasinerti į tris dienas truksiančias gintarines linksmybes, nuotrauka-2
Palanga Renginys “Gintarinis savaitgalis”
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,921