Planas savaitgaliui: aplankyti unikalūs parkai ir dar neatrasti objektai

Karolis Bakūnas nuotr.
Karolis Bakūnas nuotr.

Kretingos kraštas vilioja gamtos grožio ir  žmogaus kūrybos harmonija. Ilgėjančios dienos, skaisčiai šviečianti saulė ir pagaliau atėjęs  pavasaris vis dažniau kviečia pasimėgauti grynu oru ir išjudinti per žiemą sustingusį kūną. O tam, kad laikas gamtoje būtų dar įdomesnis, Kretingos rajono turizmo informacijos centras į savaitgalio išvykos maršrutą siūlo įtraukti šiuos gamtos objektus: 

Japoniško sodo tradicijos Žemaitijoje

Japoniško sodo nuotr. Japoniško sodo nuotr. Japoniško sodo nuotr.

Netoli Darbėnų miestelio, plyname lauke pradėtas meistro iš Japonijos Hajime Watanabe ir gydytojo Šarūno Kasmausko jau daugiau nei dešimtmetį kuriamas Japoniškas sodas – neatsiejama japonų kultūros dalis. Šis Japoniškas sodas yra didžiausias Europoje ir apima 16 ha teritoriją. Sode įspūdinga bonsai medelių kolekcija, akmenų sodas su sakuromis ir tvenkiniais. Šį savaitgalį Japoniškame sode pats pikas rožinių sakurų žydėjimo. Taip pat galite pasidžiaugti ir žvaigždinių magnolijų, azalijų, lazdenių ir kt. augalų žiedais. 

Adresas: Sodų g, Mažučių k., Darbėnų sen., Kretingos raj.

Baltų mitologijos parkas: kuo tikėjo mūsų protėviai?

Karolis Bakūnas  nuotr.
Karolis Bakūnas nuotr.

Ar kada nors susimąstėte, kam meldėsi lietuvių protėviai dar prieš krikščionybės atsiradimą? Mūsų protėvių Baltų (aisčių) pasaulėjauta – intuityvus žmogaus ir gamtos ryšys. Tai vaizdžiai atkartota Baltų mitologijos parke netoli Darbėnų miestelio. Čia,  grybais ir samanomis kvepiančiame miške, gyvena visi baltų dievai. Eidami miškų takeliais, klaidžiodami mitologijos labirintais atrasite meilę, savastį ir sudėtingą, bet kartu ir paprastą pasaulio tvarką. Kai kurie lankytojai sako, kad parką tarsi supa gera energija ir čia vis norisi sugrįžti.

Adresas: Sausdravų k, 97261 Sausdravai

Romantiškasis šviečiančių sūpynių parkas, kviečiantis pasinerti į miško ramybės ir šviesų oazę

Karolis Bakūnas  nuotr.
Karolis Bakūnas nuotr.

Saulei nusileidus, šis sūpynių parkas, įsikūręs miško apsuptyje Darbėnuose, tampa magiška erdve, kurioje tarsi sustoja laikas. Tamsiais vakarais kelios dešimtys skirtingų sūpynių virsta meninėmis instaliacijomis. Akį traukia ir vienas ypatingas eksponatas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiajam treneriui Kaziui Maksvyčiui priklausęs pianinas. 

Adresas: Palangos g. 14B, Darbėnai.

Žibininkų bunkeris

Pokario metais Kretingos apskrityje aktyviai veikė Kardo rinktinė. Vienai iš daugumos slaptaviečių buvo pasirinktas Žibininkų miškelis. Čia įrengtoje žeminėje pasipriešinimo kovų dalyviai slėpėsi keletą metų. Minint legendinių Vakarų Lietuvos partizanų 75 metų žūties metines kadaise išsprogdinta žeminė dabar yra atstatyta ir prikelta naujam gyvenimui. Nuo šiol kiekvienas neabejingas istorijai kviečiamas bent trumpam užsukti į šią Vakarų Lietuvai simbolišką vietą – Žibininkų bunkerį. 

Adresas: Liepų g. 23, Žibininkai, Kretingos r. 

Jauryklos parkas 

Karolis Bakūnas  nuotr.
Karolis Bakūnas nuotr.

Pietinėje Kretingos miesto dalyje įrengtas unikalaus landšafto, 10 hektarų ploto Jauryklos upės parkas, kviečia apsilankyti tiek ramaus poilsio gamtoje išsiilgusius, tiek ir aktyvesnio laisvalaikio mėgėjus. Jauryklos upės parke iš viso įrengta virš 3 kilometrų ilgio naujų sveikatingumo bei gamtinių edukacinių takų su įvairiais mediniais tilteliais. Čia atrasi ir penkias apžvalgos aikšteles, iš kurių atsiveria kerintys gamtos vaizdai, net kelias vaikų žaidimų aikšteles su laipynėmis ir sūpynėmis.

Adresas: P. Vileišio g., Kretinga. Koordinatės: 55.87782970239655, 21.25162864372836

Dauginčių atodanga – Lietuvos Šveicarija

Karolis Bakūnas  nuotr.
Karolis Bakūnas nuotr.

Dauginčių atodanga – Šilpelkės pažintinis takas yra įrengtas Minijos vingyje esančiame Šilpelkės miške. Pilale, Mėnulio kalnu vadinamo piliakalnio papėde, palei XVI–XVII amžiuje supiltą gruntinį pylimą, takas kyla aukštumos šlaitu ir veda iki vienos didžiausių Minijos pakrančių atodangų, kurios plotis siekia 44 metrus, o aukštis – iki 22 metrų. Nuo jos galima pasigrožėti nuostabia upės vingio ir senslėnio panorama, kurią karteniškiai vadina Lietuvos Šveicarija. Šalia atodangos auga vienas šiauriausiai nutolusių Lietuvos skroblynų.

Koordinatės: 55.93338912045051, 21.54088351534432 

Legendomis apipintas Imbarės piliakalnis

Karolis Bakūnas  nuotr.
Karolis Bakūnas nuotr.

Imbarės piliakalnis su priešpiliu ir gyvenviete įrengtas I tūkstantmečio prieš Kristų antroje pusėje ir gyvavo iki XIII amžiaus vidurio. X – XIII a. Imbarė buvo stambi kuršių pilis. Viena legenda byloja, kad pilies valdovo dukra pamilo ir išlaisvino bokšte įkalintą kryžiuotį. Tuomet jos motina mergelę užkeikė (senovės žemaičių kalba – inbarė), ir kerus galėjo panaikinti tik meilę prisieksiantis smuikininkas. Toks jaunuolis atsirado, tačiau jam nusibodo groti vien tik išrinktajai. Vos jis užgrojo praeiviams, pilis prasmego, o kalne liko žiojėti vien tik gili duobė. Nuo to laiko žmonės piliavietę ir apylinkę ėmė vadinti Imbare. Nuo šio piliakalnio iki pat Kalnalio kaimo įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, kurio ilgis apie 2 kilometrai.

Koordinatės: 56.028103698598365, 21.556583544284152 

Kretingos dvaro parkas 

Grafų Tiškevičių puoselėtas Kretingos dvaro parkas žavi visus miesto svečius ir šiandien. Net 23 hektarų parke tyvuliuoja trys tvenkiniai, ošia grafų didybę prisimenančios medžių alėjos ir šimtamečiai ąžuolai. Parko teritorijoje yra išlikęs ne vienas dvaro pastatas – malūnas, ūkvedžio namas, spirito varykla, darželis. Vasaros sode, kaip jį vadino Tiškevičiai, prieš keletą metų atstatytas vienas iš keturių fontanų, tebestovi legendomis apipintas Meilės akmuo. Tarp gausybės įvairių rūšių medžių, spalvingų gėlynų ir minkštos vejos puikiai dera Astronominis kalendorius su Saulės laikrodžiu.

Koordinatės: 55.89682837502855, 21.25110957706861

Exchange Rates
USD 0,921