Palangos Karate Kyokushin „Shodan“ auklėtinių pergalės Lietuvos vaikų kata čempionate

Kovo 24 dieną Kėdainių arenoje vyko Lietuvos vaikų kata čempionatas. Kata – tai kovos technikos demonstravimo rungtis. Iš viso šiose varžybose startavo net 385 sportininkai iš 25 Lietuvos karate klubų. Čempionate taip pat dalyvavo ir Palangos Kyokushin Karate „Shodan“ mokyklos sportininkai, jų pergalės ženkliai prisidėjo prie bendros komandinės pergalės. Palangoje sportuojantys shodaniečiai ne pirmus metus įrodo, kad gali garbingai kovoti bei siekti pergalių aukščiausio lygio varžybose.

Amžiaus U12 kategorijoje komandinėje kata rungtyje čempionėmis tapo bei aukso medalius laimėjo merginų Evos  Jundulaitės, Gretos Vaitekūnaitės ir Kamilės Ilgaudaitė komanda. Pirmoje kovoje merginos įveikė karate klubo „Shin“ vaikinų komandą (A. Staniulį, D. Nauburaitį, J. Reimerį), o antroje laimėjo prieš bendraklubių komandą (E. Venckų, P. Berezijų, S. Eirošių). Finalinėje kovoje Palangos karate klubo „Shodan“ merginų Kata komanda čempionių titulą išsikovojo įveikdamos karate klubo „Takas“ merginų komandą (V. Šilaikaitę, G. Skačkauskaitę, E. Lionikaitę).

Amžiaus U12 kategorijoje individualioje Kata rungtyje vicečempionės titulą bei sidabro medalį laimėjo Greta Vaitekūnaitė. Pirmoje kovoje ji įveikė Dovilę Urbaitę (kl. Shin), o antroje laimėjo prieš Emą Martinkutę (kl. Stoikas). Finalinėje kovoje prieš Lėją Mendelytę (kl. Shodan) pergalė atiteko bendraklubei, o Greta iškovojo antrosios vietos vicečempionės titulą.

Amžiaus U11 kategorijoje individualioje Kata rungtyje trečiąsias vietas bei bronzos medalius iškovojo shodaniečiai Julian Kai ir Jokūbas Šimkus.

Amžiaus U12 kategorijoje individualioje Kata rungtyje bronzos medalį pelnė Karolis Rabecas.

Komandinėje kata rungtyje U13 amžiaus kategorijoje bronzą pelnė mišri Aro Barzdžiaus, Evos Janušonytės, Lino Skališiaus  komanda.

Palangos Karate Kyokushin mokyklos „Shodan“ vadovas Lukas Kubilius bei treneriai  Aivaras Baltmiškis ir Rimantas Visockis džiaugiasi pasiektais rezultatais šiame čempionate bei kiekvienu varžybose dalyvavusiu auklėtiniu. Sportininkai skyrė nemažai laiko pasiruošimui - buvo rengiamos papildomos treniruotės.

Kitas svarbus etapas – balandžio 13 d. Lietuvos vaikų čempionatas – kuriame sportininkai varžysis kumite rungtyje (kova tarp dviejų kovotojų). Šiose varžybose tikimasi iškovoti daug pergalių bei apginti čempionų titulą bendroje komandinėje įskaitoje - išlikti stipriausia komanda Lietuvoje.

Lietuvos vaikų kata čempionatas Palangos Kyokushin Karate „Shodan“ shodaniečiai Kėdainių arena palanga kata