Pabaigoje išsigelbėjęs „Olimpas“ dramatiškai išlygino pusfinalio seriją Jurbarke

Nuotr.: L. Šeputis

Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21, 17:26, 38:26) įveikė „Jurbarko-Karį“.

Kovoje iki trijų pergalių palangiškiai išlygino pusfinalio seriją 1-1. Artimiausia komandų akistata penktadienį 19 val. grįš į Palangą.

Paskutinio kėlinio pradžioje „Olimpas“ pradėjo klimpti puolime, o veteranai Mindaugas Lukauskis ir Tomas Delininkaitis dūrė po tolimą metimą ir „Jurbarkas-Karys“ įgijo rekordinį pranašumą (74:62).

Baltos vėliavos nekėlę svečiai atsakė 10:0 atkarpa ir įpusėjus paskutiniam kėliniui nubraukė deficitą iki minimalaus (77:78).

Palangiškių kapitonas Paulius Danisevičius ėmėsi iniciatyvos puolime ir artėjant paskutinei minutei persvėrė rezultatą (88:87).

Po to šeimininkai neišnaudojo 3 progų iš eilės, o pražangą išprovokavęs Julius Kazakauskas nebegalo tęsti rungtynių, o jį pakeitė šiame susitikime nežaidęs Justas Vieversys.

Įžaidėjas pataikė pirmąją, bet prametė antrąją baudą, o svečiai atkovojo kamuolį puolime ir vėl varžovus taisykles pažeisti privertęs Vieversys šį kartą neklydo abu sykius (91:87).

Kitoje atakoje Delininkaičio metimas tolimas bandymas skriejo pro šalį, o likus 20 sekundžių Vieversys baudų metimais dar labiau atitolino palangiškius (93:87).

Po šeimininkų pasitarimo abi komandos dar apsikeitė taikliais dvitaškiais ir „Olimpas“ šventė pergalę – 95:89.

Palangiškių įžaidėjo Danisevičius sąskaitoje per 25 minutes buvo 22 taškai (6/8 dvit., 2/8 trit., 4/4 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 25 naudingumo balai.

Karolis Guščikas per 30 minučių pridėjo galingą dvigubą dublį – 18 taškų (7/13 dvit., 4/6 baud.), 16 atkovotų kamuolių ir 23 efektyvumo balus.

Jurbarko ekipai Karolis Kokoška per 39 minutes pelnė 16 taškų (2/3 dvit., 4/8 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Šeimininkų gretose nežaidė Aidas Kavaliauskas ir Artūrs Pelšs, o „Olimpui“ nepadėjo Paulius Kazlauskas.

„Jurbarkas-Karys“: Tomas Delininkaitis 22 (5/10 trit., 4 rez. perd., 7 kld.), Mindaugas Lukauskis (4/7 trit., 6 atk. kam.) ir Karolis Kokoška (4/8 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam., 2 blok.) po 16, Ignas Juškevičius 15 (5/8 dvit., 5/11 baud., 4 rez. perd.), Vytautas Šarakauskas 11.

„Olimpas“: Paulius Danisevičius 22 (6/8 dvit., 2/8 trit., 5 atk. kam., 25 naud.), Karolis Guščikas 18 (7/13 dvit., 16 atk. kam.), Amandas Urkis 17 (3/5 trit.), Julius Kazakauskas 9 (9 atk. kam., 3 per. kam.), Šarūnas Valunta 8 (4 rez. perd.), Marius Runkauskas 7 (2/5 trit., 3 per. kam.).