Baltijos lygos bronza – įspūdingai antrąją mačo pusę sužaidusiam „Neptūnui-Amberton“

Nuotr.: M. Baranauskas

2023-2024 m. Moterų Baltijos krepšinio lygos („Biosil-WBBL“) sezoną trečiojoje vietoje užbaigė Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“. Palangoje vykstančio finalo ketverto mažajame finale klaipėdietės 58:48 (10:17, 11:13, 14:10, 23:8) palaužė Vilniaus „Kibirkštį“.

Rungtynes 5 taškais iš eilės atidarė vilnietės, tačiau klaipėdietės atsakė Rūtos Stipros bei Viktorijos Balaban tritaškiais ir pačios išsiveržė į priekį.

„Kibirkšties“ tai nepristabdė – sostinės atstovės surengė spurtą 10:0 ir privertė „Neptūno-Amberton“ vyriausiąjį trenerį Martyną Airošių prašyti minutės pertraukėlės.

Antrojo kėlinio viduryje vilniečių pranašumas tapo dviženklis (23:13), o po 3 iš eilės Gabrielės Šulskės baudų metimų išaugo iki 12 taškų (27:15).

Po 2 kėlinių sostinės komanda pirmavo 30:21, bet trečiojo pradžioje „Neptūnas-Amberton“ netruko pademonstruoti, kad viskas nebus taip, kaip buvo pirmoje rungtynių pusėje.

Brigita Sinickaitė pelnė 5 taškus iš eilės, Audronė Zdanevičiūtė pridėjo tritaškį ir klaipėdiečių skirtumas ištirpo iki 3 taškų (31:34).

Lemiamame kėlinyje po Saulės Mikelionytės 4 taškų iš eilės „Neptūnas-Amberton“ antrą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (41:40), o po Rūtos Stipros dvitaškio su bauda, Marinos Solopovos prasiveržimo bei Balaban tritaškio įgijo 8 taškų persvarą (51:43).

„Kibirkštis“ po šio smūgio nebeatsigavo, o „Neptūnas-Amberton“ pergalingai užbaigė rungtynes.

Klaipėdietėms Balaban per 33 minutes pelnė 17 taškų (1/4 dvit., 2/7 trit., 9/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Eglė Zabotkaitė, kurios sąskaitoje per 31 minutę buvo 10 taškų (1/5 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 16 efektyvumo balų.

„Neptūnas-Amberton“: Viktorija Balaban 17 (2/7 trit., 9/9 baud., 6 atk. kam.), Brigita Sinickaitė 12 (2/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Marina Solopova 8 (0/6 trit., 7 atk. kam.), Saulė Mikelionytė 7.

„Kibirkštis“: Eglė Zabotkaitė 10 (2/6 trit., 9 atk. kam., 3 blok.), Justina Miknaitė 9 (1/7 dvit., 4 kld.), Dalia Donskichytė 8 (1/6 trit., 5 atk. kam.), Gabrielė Šulskė 7.

Moterų Baltijos krepšinio lyga „Biosil-WBBL“ Palanga bronza Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“