Metanolio gamyklos statyboms nepritariantys darbėniškiai planuoja inicijuoti seniūnijos prijungimą prie Palangos

Mero nuotr.
Mero nuotr.

Metanolio gamyklos statyboms Kretingos rajone, prie Darbėnų miestelio, nepritariantys gyventojai ketina inicijuoti Darbėnų seniūnijos prijungimą prie Palangos savivaldybės. Tai antradienį pranešė Palangos.

„Iniciatyvinės grupės atstovai informavo apie ketinimus imtis teisinių veiksmų, kad Darbėnų seniūnija būtų prijungta prie Palangos savivaldybės ir kartu su kurortu taptų vienas administracinis vienetas“, – feisbuke antradienį paskelbė meras.

„Nenoriu ir negaliu kištis į Kretingos rajono savivaldybės valdžios reikalus, tačiau ir negaliu likti nuošalyje. (...) Jei darbėniškiams pavyks įveikti visas teisines procedūras, kurių tikrai yra nemažai, Palangos taryba mielai svarstys galimybę priimti juos į savivaldybės sudėtį“, – tikino meras.

Mero teigimu, gamyklos statybos Darbėnų seniūnijai reikštų bet kokių planų būti kurorto kaimyne, teikiančia rekreacines ir kurortines paslaugas, sunaikinimą.

„Ne kartą akcentavau, kad mes, pajūrio gyventojai, nesame prieš metanolio gamyklos atsiradimą mūsų šalyje, priešingai – palaikome tokios pramonės vystymą kaip galimybę mūsų valstybei būti konkurencinga. Tačiau viskam turi būti savo vieta: chemijos pramonei – tam pritaikytos, su atitinkama infrastruktūra ir logistikos sprendimais išvystytos vietovės. Turizmui, rekreacijai ir sveikatinimui – mūsų pajūris“, – savo poziciją aiškino meras.

ELTA primena, kad šių metų sausį Danijos energetikos bendrovė „European Energy“ pranešė, jog renkasi vietą, kur Lietuvoje galėtų statyti metanolio gamyklą.

Kaip tuomet skelbė „Verslo žinios“, poveikio aplinkai vertinimas buvo pradėtas dviejose vietose – Akmenės ir Kretingos rajonuose.

Bendrovė išplatintame pranešime nurodė, kad tai būtų didžiausio galingumo tokio tipo gamykla Baltijos ir Skandinavijos šalyse, o į projektą planuojama investuoti per 400 mln. eurų.

Praėjusią savaitę Kretingos rajono gyventojai, prieštaraujantys ketinimams tokią gamyklą statyti prie Darbėnų miestelio, susirinko į protestą greta savivaldybės.

Kaip pranešė LNK, darbėniškiai planuojamos chemijos gamyklos Auksūdžio kaime ragino atisakyti dėl pavojaus sveikatai, oro ir vandens taršos.

Kretingos rajono taryba nusprendė laukti kol bus atliktas apie vienerius metus truksiantis poveikio aplinkai vertinimas. Tam, kad siūlymas nepritarti gamyklos statyboms būtų priimtas, neužteko jam pritariančių rajonų politikų balsų.

Planuojama, kad vieta gamyklai bus pasirinkta 2025 metais, o veiklą gamykla pradės 2028 metais. Jos pajėgumai per metus užtikrins 19,25 tūkst. tonų vandenilio ir 100 tūkst. tonų e. metanolio gamybą. Numatoma, kad šiuos žaliuosius degalus daugiausia naudos laivybos sektorius.

Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr. Mero nuotr.
Exchange Rates
USD 0,938