Palangai padovanota menininkų Vytauto ir Eugenijos Karčiauskų skulptūra „Rytas prie jūros“

Palangai padovanota menininkų Vytauto ir Eugenijos Karčiauskų skulptūra „Rytas prie jūros“

Menininkų Vytauto Karčiausko ir Eugenijos Karčiauskienės kūrinys – skulptūra „Rytas prie jūros“ – perduota Palangos miesto savivaldybei – penktadienį pasirašyta šios skulptūros dovanojimo sutartis. Ją parašais patvirtino skulptūros autoriai ir Palangos miesto meras.

Su siūlymu padovanoti autorinę skulptūrą Palangai į Savivaldybę kreipėsi patys menininkai. „Tai – dovana  mūsų jaunystės miestui, į kurį 1979 metais grįžome gyventi po studijų Taline“, – teigė skulptorius V. Karčiauskas ir dizainerė E. Karčiauskienė.

Dovanodami miestui autorinę skulptūrą, jos autoriai siekia prisidėti prie idėjos, kad miesto kultūra turi būti formuojama remiantis profesionaliu, ne vienadieniu, o tvariu menu. Menininkai tikisi, kad šis bendradarbiavimas su Savivaldybe paskatins ir kitus meno profesionalus, miestiečius bei verslo atstovus rodyti daugiau iniciatyvų bei neatlygintinai dalintis savo kūrybingo gyvenimo akimirkomis su bendruomene.

Iš natūralaus granito sukurta skulptūra „Rytas prie jūros“ pastatyta vienoje iš gražiausių ir gausiai lankomų kurorto vietų – Naglio kalno papėdėje. Šis profesionalus kūrinys puikiai įsiliejo į aplinką ir neabejotinai džiugins tiek palangiškius, tiek ir kurorto svečius.

Specialiai šiai skulptūrai Vytautas Karčiauskas sukūrė dainą „Rytas prie jūros“, kurią įdainavo grupės „Studija“ narys Gintautas Litinskas. Greitu laiku bus sukurtas specialus QR kodas, kurio dėka norintieji galės kūrinį išgirsti savo išmaniajame įrenginyje.

Palangai padovanota menininkų Vytauto ir Eugenijos Karčiauskų skulptūra „Rytas prie jūros“, nuotrauka-1 Palangai padovanota menininkų Vytauto ir Eugenijos Karčiauskų skulptūra „Rytas prie jūros“, nuotrauka-2 Palangai padovanota menininkų Vytauto ir Eugenijos Karčiauskų skulptūra „Rytas prie jūros“, nuotrauka-3 Palangai padovanota menininkų Vytauto ir Eugenijos Karčiauskų skulptūra „Rytas prie jūros“, nuotrauka-4
Dovana palanga „Rytas prie jūros“ skulptūra skulptorius Vytautas Karčiauskas dizainerė Eugenija Karčiauskienė Naglio kalnas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922