Kazakauskas – apie tikslą dar kartą laimėti „7bet-NKL“, įsimintiniausius sezonus ir darbą krepšinyje

Nuotr.: Olimpas
Nuotr.: Olimpas

Po trumpos pertraukos sugrįžta „7bet-NKL“ kovos, o lygos komandos šiandien pasitinka antrąjį čempionato etapą. Turnyrinei lentelei skilus į dvi dalis, 1-7 vietų pogrupyje matomi trys aiškūs lyderiai, kuriuos skiria po vieną tašką.

Pirmoje vietoje rikiuojasi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, antroje pozicijoje žengia „Telšiai“, o Palangos „Olimpas“ – trečioje.

Šiame sezone Palangos klubas deklaruoja dideles ambicijas ir tikslą tapti „7bet-NKL“ čempionais. Komandos vadovams pavyko prisivilioti ne vieną LKL patirties turintį žaidėją, o vienas tokių – 33-ejų Julius Kazakauskas.

196 cm ūgio klaipėdietis tapo „7bet-NKL“ spalio ir gruodžio mėnesių MVP, taip pat yra naudingiausias „Olimpo“ žaidėjas ir per 25 mačus vidutiniškai renka po 11,8 taško (67,8 proc. dvit.), 7,8 atkovoto kamuolio, 3,1 rezultatyvaus perdavimo, 1,4 perimto kamuolio bei 21,3 naudingumo balo.

Vienas iš pagrindinių palangiškių vedlių komandos rezultatus prieš antrąjį etapą vertina pozityviai.

„Vertinu neblogai, atsižvelgiant į tai, kad dalyvavome Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, – pradėjo Kazakauskas. – Buvo sunkus etapas, pavargome fiziškai, pagrindiniai žaidėjai gavo traumų, todėl, manau, viskas mums išėjo tikrai neblogai. Galėjo būti geriau, bet atsižvelgiant į aplinkybes – vertinu gerai.“

Krepšininkas skaičiuoja jau šeštąjį savo „7bet-NKL“ sezoną, o įsimintiniausias iš jų buvo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ gretose, kai 2015 m. finale įveikus Molėtų „Ežerūną-Karį“ jis į viršų kėlė čempionų taurę. 

Pokalbyje su nklyga.lt puolėjas papasakojo apie sprendimą prisijungti prie „Olimpo“, ateities planus krepšinyje ir įsimintiniausius sezonus „7bet-NKL“ pirmenybėse.

Nuotr. V. Selivončikas
Nuotr. V. Selivončikas

– Vasarą pokalbyje su BasketNews minėjote, kad jūsų pasirinkimą prisijungti prie Palangos klubo lėmė organizacija. Kokius lūkesčius šiai komandai turėjote prieš sezoną?

– Panašius, kokie ir yra. Geras pasiruošimas, geros sąlygos, žaidėjų rūpinimasis. Nereikia apie nieką kitą galvoti, tik apie krepšinį. Pas mus visi yra susikoncentravę ties tuo, niekas neturi papildomų darbų, visi treniruojamės po du kartus per dieną. Viskas pasiteisino, vadovai daro gerą darbą ir suteikia geras sąlygas – telieka dirbti ir siekti tikslų.

– Ar nelaimėtas „7bet-NKL“ čempionatas neštų daug nusivylimo?

– Manau, kad taip. Pats savininkas tiesiogiai nepasakė, bet visi supratome prieš ateidami į komandą, jog norime laimėti lygą, kad ekipa kitais metais norėtų žaisti aukštesniame lygyje. Todėl, jeigu nepavyktų laimėti, būtų nusivylimas klube bet kokiu atveju.

– Prieš devynerius metus su gimtojo miesto komanda laimėjote „7bet-NKL“. Kiek asmeniškai džiugu būtų antrą kartą laimėti čempionatą su kita pajūrio ekipa?

– Labai smagu, visada smagu kažką laimėti, ypač, kai tai yra ne trumpalaikis, o ilgalaikis tikslo siekimas, kuriam ruošiesi visus metus. Kai laimi – džiaugsmas yra labai didelis ir nesvarbu, kokiame mieste esi. Ne taip dažnai trofėjus pavyksta laimėti, nors ir turint stiprią komandą. Egzistuoja daug kintamųjų – traumos, sėkmės faktorius ir taip toliau.

– Dar prieš sezoną minėjote, kad turite naują hobį – puolėjų treniravimą. Ar turite kokią nors viziją su aukštaūgių treniravimu ir ateityje?

– Apskritai turiu su krepšiniu kažkokią viziją. Nežinau, kiek ji pasiteisins – ar po karjeros treniruosiu vaikus, ar profesionalams vesiu individualias treniruotes. Visokių pamąstymų yra, tad stengiuosi vis kažką naujo pasisemti iš savo karjeros, iš strategų, kurie treniruoja, bandau kažką įsiminti, perteikti bei praktiškai pamėginti parodyti kitiems ar pamokyti juos. Po truputį stengiuosi tai pritaikyti.

– Kaip savo pozicijos žaidėjas nepasižymite dideliu ūgiu, tačiau atkovojate daug kamuolių – tai rodo ir dabartinis sezonas, ir užfiksuoti dvigubi dubliai LKL. Kas galbūt labiausiai lemia tuos didelius atkovotų kamuolių rodiklius nuo aukštesnių žaidėjų?

– Yra technika, patirtis taip pat duoda savo ir tiesiog kovojimas. Kiekvieną kartą stengiuosi eiti ant kamuolio puolime. Kartais į rankas jie nukrenta, būna, kad ir pagudravimai leidžia tai padaryti. Lemia ir fizinis pasirengimas, nes reikia turėti daug ištvermės, kad eitum kiekvieną kartą ant kamuolio – viskas susideda.

– Nors esate jau patyręs žaidėjas, ar turite žaidėją, į kurį lygiavotės karjeros metu?

– Kai būdavau vaikas, tai mėgdavau nemažai NBA žaidėjų – Dennisą Rodmaną, Charlesą Barkley, Beną Wallace‘ą – daug idealų. Kyle‘as Hinesas man labai patikdavo ir patinka. Iš lietuvių – Paulius Jankūnas imponuodavo visą karjerą, patiko jo stilius.

– Kuris sezonas jums kol kas yra įsimintiniausias?

– Kai jaunas buvau, tai labai įsiminė tie sezonai Nacionalinėje krepšinio lygoje, ypač sezonas Trakuose, kai labai skaudžiai pralaimėjome finale pirmaudami didele taškų persvara paskutinę minutę. Taip pat metai Klaipėdoje, kai laimėjome.

Labai smagūs laikai – buvome jauni ir daug draugų žaisdavo tiek vienoje, tiek kitoje komandoje. O sezonai Lietuvos krepšinio lygoje ar užsienyje nebuvo labai emocingi, tiesiog kaip darbas. Ir kai tampi vyresnis kaip asmenybė, mažiau laiko skiri komandos draugams, o tais NKL laikais laisvalaikį leisdavome kartu, todėl daug gerų draugų liko iš tų metų ir šiandien.

– Galbūt dar turite minčių ateityje ir vėl išvykti žaisti į užsienį?

– Niekada nesakau niekada. Jeigu būtų kažkoks pasiūlymas, tenkinantis mane ir mano šeimą, tai žinoma, kad vyktume, bet dabar apie tai per daug negalvojame.

– Kadangi jūsų amžius jau perkopė trečią dešimtį, ar turite išsikėlęs kažkokį aiškų tikslą likusiai karjeros daliai?

– Dabar, turbūt, trumpalaikis ir pagrindinis tikslas – laimėti lygą. O karjeros tikslas, aišku, kad nebūtų baisių traumų, jog pasisemčiau patirties kitam gyvenimo etapui – ar tai bus su krepšiniu susiję, ar ne, bet vis tiek susipažįsti su žmonėmis, pasisemi įdomių idėjų. Konkrečių ilgalaikių tikslų karjeroje nėra.

Nkl Palangos „Olimpas“ krepšinis Palangos krepšinis Julius Kazakauskas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922