Konkurencijos taryba: Palangos savivaldybės įstaiga gali toliau valdyti baseiną

Konkurencijos taryba: Palangos savivaldybės įstaiga gali toliau valdyti baseiną

Seimui pakeitus teisinį reguliavimą, Konkurencijos taryba nusprendė, kad nėra pagrindo Palangos miesto savivaldybei taikyti anksčiau nustatytų įpareigojimų – organizuoti konkurencingą procedūrą baseino valdytojui parinkti.

Konkurencijos taryba šių metų balandį paskelbė, kad Palangos miesto savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai be konkurencingos procedūros perdavė savo įstaigai „Palangos investicijų valdymas“ valdyti baseiną ir jame teikti įvairaus pobūdžio, įskaitant ir komercines, paslaugas. Būtent dėl tokių sprendimų ūkio subjektams rinkoje galėjo atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų, nes savivaldybė privilegijavo savo įstaigą jos konkurentų atžvilgiu, o pastaruosius diskriminavo.

Palangos miesto savivaldybė buvo įpareigota ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo nutarimo paskelbimo dienos panaikinti sprendimus ar pakeisti juos taip, kad jie neprieštarautų Konkurencijos įstatymui, ir organizuoti konkurencingą procedūrą baseino valdymo operatoriui parinkti.

Nuo šių metų liepos įsigaliojo Seimo priimtos Konkurencijos įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo pataisos, kuriomis numatyta galimybė savivaldybėms sudaryti vidaus sandorius su savo valdomomis įmonėmis ir šioms perduoti valdyti savivaldybių nekilnojamąjį turtą be konkurencingos procedūros.

Priimtomis pataisomis leidžiama savivaldybėms neorganizuoti konkurencingos procedūros tiekėjams atrinkti, kai savivaldybių nekilnojamasis turtas – koncertų salės, muziejai, parodų rūmai, bibliotekos, kultūros namai, sporto salės, maniežai, stadionai, baseinai – naudojamas viešosioms paslaugoms teikti švietimo, kultūros, sporto srityse ir su jomis susijusiai ūkinei veiklai vykdyti, jeigu toks objektas yra vienintelis savivaldybės teritorijoje ar seniūnijoje.

Atsižvelgusi į pakeistą teisinį reguliavimą bei aplinkybę, kad Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nėra kitų tokių objektų kaip Palangos baseinas, Konkurencijos taryba pripažino, jog nebėra pagrindo savivaldybei taikyti anksčiau nustatytų įpareigojimų.

Konkurencijos taryba Palangos miesto savivaldybė palangos baseinas Palangos investicijų valdymas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922