Po įtemptos kovos „Olimpas“ laimėjo prieš kretingiškius

Reivytis Alfredas - ReAl moments nuotr.

Tikrame nervų kare Palangos „Olimpas“ (13-5) namuose 67:66 (16:15, 18:19, 21:15, 12:17) po įtemptos kovos nugalėjo „Kretingą“ (6-12).

Po išmesto ginčo kamuolio kretingiškiai startavo 10:2, bet po dviejų kėlinių tarp komandų buvo lygybė (34:34).

Atkakli kova tęsėsi ir po ilgosios pertraukos, kur viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis.

Likus 14 sekundžių kovoje dėl kamuolio Karolis Guščikas prasižengė prieš Edgaras Danį ir jis paliko aikštelę.

Prie baudų metimo linijos stojęs Mindaugas Stašys realizavo abi ir sumažino svečių deficitą iki minimalaus (63:64), o kitoje atakoje pražangą išprovokavęs Šarūnas Valunta pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (65:63).

Po pasitarimo Stašys metimu iš vidutinio nuotoliu galėjo išlyginti rezultatą, bet jo bandymas tikslo nepasiekė.

Robertas Subotkevičius pataikė abu baudos metimus (67:63), o likus 1,2 sekundės „Kretinga“ dar spėjo išmesti tolimą metimą, bet iškart po jo nuskambėjo finalinė rungtynių sirena ir šeimininkai šventė pergalę – 67:66.

Palangiškiams Guščikas per 29 minutes pelnė vos 3 taškus (1/3 dvit.), tačiau atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas bei surinko 21 naudingumo balą.

Prie pergalės svariai prisidėjo ir įžaidėjas Valunta per 28 minutes pelnęs 13 taškų (5/7 dvit.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 efektyvumo balų.

Kretingos ekipoje labiausiai išsiskyrė Stašys, kurio sąskaitoje per 29 minutes – 16 taškų (4/10 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai bei 20 naudingumo balų.

Palangiškiai vertėsi be čiurnos traumą besigydančio Pauliaus Danisevičiaus.

„Olimpas“: Šarūnas Valunta 13 (5/7 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 7 kld.), Julius Kazakauskas 12 (5/5 dvit., 5 atk. kam., 5 per. kam.), Justas Vieversys 10 (6 rez. perd.), Robert Subotkevič 7.

„Kretinga“: Mindaugas Stašys 16 (4/10 dvit., 5/6 baud., 8 rez. perd.), Edgaras Danys (1/5 trit., 5/6 baud.) ir Mantas Ruikis (2/3 trit., 6 atk. kam.) po 12, Kristupas Smirnov 9 (1/6 trit.), Modestas Jurkaitis 7.