Nervų karą Palangoje laimėjęs „Vytis-VDU“ pratęsė „Olimpo“ nesėkmių seriją

Dramatišką pergalę ketvirtadienio vakarą pajūryje pasiekė „Vyčio-VDU“ (7-5) krepšininkai. Eriko Kučiausko auklėtiniai išvykoje 72:71 (25:22, 12:15, 14:19, 21:15) palaužė Palangos „Olimpo“ ekipą (11-4).

„Vyčiui-VDU“ tai buvo ketvirtasis laimėjimas iš eilės, tuo metu palangiškiams – trečias kluptelėjimas paeiliui.

Atkakliai ir permainingai besiklosčiusiame susitikime viskas sprendėsi lemiamomis rungtynių akimirkomis. Augustinas Mikštas likus 3,5 minutės sugriebė kamuolį puolime, pelnė 2 taškus ir išlygino rezultatą (67:67), o aikštėje užvirė nervų karas.

Evaldas Džiaugys ir Justas Vieversys apsikeitė tiksliais dvitaškiais, o kitoje aikštės pusėje dar du taškus surinkęs Džiaugys išvedė svečius į priekį (71:69). Komandos apsikeitė netaikliais metimais, o šansą išlyginti arba persverti rezultatą turėjęs „Olimpas“ likus 6 sek. suklydo.

Šeimininkai griebėsi šiaudo ir prie baudų metimų linijos nusiuntė Titą Januševičių, kuris realizavo vieną baudos metimą iš dviejų (72:69). Kamuolį atkovoję šeimininkai skuodė į ataką, o juos nesportine pražanga sustabdė Mikštas ir „Olimpo“ akyse vėl sužibo viltis.

Šarūno Valuntos ranka prie baudų metimų linijos nedrebėjo (71:72), o Sandis Buškevics paprašė minutės pertraukėlės. Jo auklėtiniai pergalei išplėšti turėjo 3,1 sek., o kamuolys patikėtas buvo Mariui Runkauskui. Pastarasis suklaidino varžovą, tačiau jo metimas iš vidutinio nuotolio skriejo pro šalį ir pergalę džiaugėsi „Vytis-VDU“.

Nugalėtojų ekipos gretose išsiskyrė Džiaugys, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 18 taškų (5/11 dvit., 1/2 trit., 5/6 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 20 naudingumo balų.

Palangos komandai Karolis Guščikas per 30 minučių pelnė 11 taškų (5/8 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

„Olimpas“: Julius Kazakauskas 16 (6/9 dvit., 12 atk. kam., 5 kld., 27 naud.), Karolis Guščikas 11 (5/8 dvit., 15 atk. kam., 3 blok., 30 naud.), Robert Subotkevič 10 (2/8 dvit., 2/4 trit.), Šarūnas Valunta 9 (2/7 dvit., 6 rez. perd., 3 per. kam.).

„Vytis-VDU“: Evaldas Džiaugys 18 (5/11 dvit., 5/6 baud., 6 atk. kam.), Eimantas Žilius 16 (8/9 dvit., 7 atk. kam.), Titas Januševičius 15 (3/8 dvit., 2/8 trit., 5 rez. perd.), Augustinas Mikštas 10 (3/7 dvit., 11 atk. kam.), Deividas Kumelis 9 (2/8 dvit., 1/6 trit., 6 rez. perd.).