Palangos savivaldybei Vilniuje įteiktas Europos Tarybos įsteigtas gero demokratinio valdymo ženklas

Palangos savivaldybei Vilniuje įteiktas Europos Tarybos įsteigtas gero demokratinio valdymo ženklas

Palangos savivaldybei Vilniuje įteiktas Europos Tarybos įsteigtas gero demokratinio valdymo ženklas: į Palangą parvežamas jau trečias šiais metais apdovanojimas

Šie metai Palangai gausūs aukštų įvertinimų ir apdovanojimų. Visai neseniai buvo dalyvauta Lietuvos savivaldybių asociacijos „Auksinių krivulių“ nominacijų šventėje, kur už pasiekimus vienoje ar kitoje srityje pagerbiamos Lietuvos savivaldybės. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iš visų Lietuvos savivaldybių šiemet atrinko Palangą ir kurorto švietimo sistemą, tad Savivaldybė pelnė „Auksinės krivulės“ apdovanojimą „Už teisingos švietimo sistemos kūrimą ir sudarytas galimybes kiekvienam mokiniui patirti ugdymo(si) sėkmę“. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus už ilgametį indėlį sprendžiant savivaldos problemas buvo apdovanotas „Auksinės krivulės“ ženklu.

Palangos savivaldybei Vilniuje įteiktas Europos Tarybos įsteigtas gero demokratinio valdymo ženklas, nuotrauka-1

Šiandien kurorto meras Šarūnas  Vaitkus lankėsi Vilniuje, kur vyksta Vidaus reikalų ministerijos kartu su Europos Taryba organizuota tarptautinė konferencija „Geras demokratinis valdymas ir svarstomoji demokratija“. Joje pristatytos naujausios Europos Tarybos Ministrų komiteto rekomendacijos dėl gero demokratinio valdymo ir svarstomosios demokratijos principų, aptariami galimi jų įgyvendinimo iššūkiai. Renginio metu taip pat apdovanotos Europos Tarybos gero demokratinio valdymo ženklui (ELoGE) nominuotos šalies savivaldybės. Ypatingai džiugu, kad tarp šiemet ELoGe ženklui nominuotų savivaldybių yra ir Palanga.

Palangos savivaldybei Vilniuje įteiktas Europos Tarybos įsteigtas gero demokratinio valdymo ženklas, nuotrauka-2

Savanoriškai dalyvauti atitikties Europos Tarybos gero demokratinio valdymo principams vertinime šiemet išreiškė norą 39 savivaldybės, tarp jų ir Palanga, o 29 iš jų apdovanotos ELoGE ženklu. Vertinimo procesą stebėjo ir rezultatus tvirtino specialiai tam tikslui suburta ELoGE nacionalinė grupė. Tam, kad būtų gautas minėtas ženklas, šiame procese aktyviai turėjo dalyvauti Savivaldybės administracijos darbuotojai, Tarybos nariai bei gyventojai. Projektas susideda iš kelių dalių: informacijos rinkimo, kaip mūsų savivaldybė atitinka dvylika gero valdymo principų, gyventojų bei Savivaldybės administracijos ir Tarybos narių apklausų.

ELoGe ženklą nominantams įteikė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Europos tarybos atstovė Claudia Luciani.  „Dvylika gero valdymo principų įgyvendinti praktikoje gali tik išties stiprios ir demokratiškos savivaldybės. Džiugu, kad tokių Lietuvoje – jau pusė savivaldybių. Tikimės, kad jos įkvėps ir likusias savivaldybes stiprinti demokratinį valdymą ir piliečių įtraukimą“, – konferencijoje sakė ministrė A. Bilotaitė.

Palangos savivaldybė Europos Taryba gero demokratinio valdymo ženklas ELoGE ženklas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,926