Lyderių mūšyje marijampoliečiai nutraukė „Olimpo“ pergalių seriją

Nuotr.: Vytautas Kuralavičius

„7bet-NKL“ čempionato lyderių akistatoje triumfavo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (8-2), kuri savo sirgalių akivaizdoje 77:70 (16:19, 27:19, 16:18, 18:14) parklupdė Palangos „Olimpą“ (11-2) ir nutraukė jų 8 pergalių seriją.

Susitikimą geriau pradėjo marijampoliečiai (7:2), tačiau tada komandos apsikeitė sėkmingomis atkarpomis.

Tautvydas Baltrušaitis smeigė du tolimus metimus ir palangiškiai spurtavo 10:0 atkarpa (12:7), o po dviejų Aurelijaus Pukelio metimų iš po krepšio šeimininkai atsakė 9:0 spurtu (16:12).

Pirmaujančių vaidmenyje besikeitusios ekipos negalėjo susikurti solidesnio pranašumo, visgi pirmąją rungtynių pusę neženkliai laimėjo „Sūduva-Mantinga“ (43:38).

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir tokia pat atkakli kova tęsėsi po ilgosios pertraukos.

Nors įpusėjus trečiajam kėliniui marijampoliečiai persvarą padidino iki 7 taškų (49:42), bet su trečiojo kėlinio sirena „Olimpas“ sušvelnino deficitą (56:59).

Likus kiek daugiau nei minutei iki dvikovos pabaigos Marius Runkauskas tritaškiu vėl priartino svečius vieno metimo skirtumu (70:73).

Trapų pranašumą savo rankose laikiusios „Sūduvos-Mantinga“ gretose užtikrintai mačo pabaigoje sužaidė Dominykas Domarkas, kuris pelnė 4 taškus (77:70), o visi trys palangiškių bandymai tikslo nepasiekė.

Marijampolės ekipai Domantas Vilys per 25 minutes pelnė 22 taškus (3/4 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 1 kamuolį bei surinko 23 naudingumo balus.

Pralaimėtojų gretose rezultatyviausias buvo Šarūnas Valunta, kurio sąskaitoje per 23 minutes – 16 taškų (4/7 dvit., 1/1 trit., 5/5 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 21 efektyvumo balas.

„Sūduva-Mantinga“ rungtyniavo be Tautvydo Kliučinyko, Žygimanto Šimonio, Egidijaus Dimšos ir Augusto Merkio.

„Sūduva-Mantinga“: Domantas Vilys 22 (4/7 trit.), Vytautas Šulskis 17 (4/8 dvit., 3/5 trit.), Aurelijus Pukelis 13 (6/12 dvit., 8 atk. kam.), Dominykas Domarkas 12 (3/8 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Olimpas“: Šarūnas Valunta 16 (4/7 dvit., 5/5 baud.), Paulius Danisevičius 11 (1/5 trit.), Marius Runkauskas 10, Tautvydas Baltrušaitis (2/2 trit.) ir Karolis Guščikas (4/9 dvit.) po 8.