„Nevėžis-Optibet“ pasiekė revanšą prieš Palangos klubą

Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) revanšą pasiekti pavyko Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (2/2) ekipai.

Gedimino Petrausko auklėtiniai namie atsilygino už nesėkmę praėjusiame ture Palangos „Olimpui“ (1/3) – 83:57 (24:10, 26:26, 14:10, 19:11).

Šį kartą kėdainiškiai nebuvo nusiteikę palikti vietos intrigai ir anksti šovė į priekį, dviženklį pranašumą susikraudami vos per penkias minutes – 14:4. Pirmojo kėlinio pabaigoje po nesportinės Tado Budrio pražangos naują rekordinę persvarą nustatė Justinas Marcinkevičius – 24:10.

Antrajame kėlinio pajūrio atstovai sugebėjo užvesti savo puolimą, tačiau gynybos nesutvarkė – Ignas Vaitkus dvitaškiu su pražanga pusšimčio taškų ribą pasiekė dar iki ilgosios pertraukos (50:33).

Antrojoje mačo dalyje „Nevėžis-Optibet“ tvirtai laikėsi susikrautos persvaros, o po Viny Okouo dėjimo pirmavo 72:48. Likusios mačo minutės virto formalumų tvarkymu, o Kėdainių klubas pergalės iš savo rankų nepaleido.

Efektyviausiu mačo žaidėju tapo Zane’as Watermanas – 27 minutės, 14 taškų (4/4 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 3/3 baudų metimų), 8 atkovoti, 2 perimti ir 2 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, blokas, 2 pražangos bei 22 naudingumo balai. Jam esant aikštėje favoritai varžovus pranoko net 36 taškais.

Šeimininkai užtikrintai laimėjo net ir nekrentant tritaškiams – 3/24 (13 procentų taiklumas). Problemų šioje srityje turėjo ir palangiškiai (6/28, 21 procentai), juos skandino ir dvigubai dažnesnės klaidos (22:11).

Tiek „Nevėžiui-Optibet“, tiek „Olimpui“ Citadele KMT grupių etape liko po du mačus – sužaisti su „Šiauliais“ (3/0) ir Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (1/2).

„Nevėžis-Optibet“: Lovre Bašičius 16 (6 rez. perd.), Zane’as Watermanas 14 (8 atk. kam.), Ignas Vaitkus 11 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Viny Okouo 9, Robertas Keliačius, Seanas McNeilas (0/6 tritaškių, -2 naud. bal.) ir Carlosas Jurgensas (6 atk. kam.) po 8.

„Olimpas“: Paulius Danisevičius 11 (4 atk. kam.), Robertas Subotkevičius ir Julius Kazakauskas (7 atk. kam., 5 rez. perd., 7 klaidos) po 10, Karolis Guščikas 7, ... , Marius Runkauskas 0 (0/6 tritaškių, -7 naud. bal.).

Nkl Palangos „Olimpas“ krepšinis Palangos krepšinis Karaliaus Mindaugo taurė Citadele KMT