Citadele KMT starte – sunki „Šiaulių“ pergalė prieš „Olimpą“

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) pirmasis etapas – prasidėjo.

Pirmosiose rungtynėse savo nagus pademonstravo vienintelė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ekipa – Palangos „Olimpas“ (0/1).

B grupės susitikime „Šiauliai“ (1/0) tik po atkaklios kovos 88:77 (16:16, 17:21, 24:21, 31:19) pabaigoje palaužė Sandžio Buškevico kariauną.

Jau nuo mačo pradžios palangiškiai nepaleido varžovų pirmyn ir žengė koja kojon šalia. Jokūbas Rubinas ir Antwanas Walkeris pabandė „Šiaulius“ truktelėti pirmyn (21:16), tačiau Mantas Litvinas atsakė tritaškiu, o Tado Budrio metimai toliau užkūrinėjo šeimininkus – 23:24. Galiausiai Karolis Guščikas persvėrė rezultatą „Olimpo“ naudai – 25:24. Po dviejų ketvirčių šeimininkai buvo nusiteikę pozityviai – 37:33.

Po pertraukėlės šiauliečiams sunkiai sekėsi užkurti puolimą labiau, o tuo naudojosi šeimininkai, didinę atotrūkį po trijų Mariaus Runkausko baudų metimų – 48:39. Tiesa, reakciją „Šiauliai“ galiausiai parodė, lygino rezultatą, o po trijų ketvirčių atsiliko tik minimaliai – 57:58.

Iniciatyvą šiauliečiai perėmė ketvirtame kėlinyje. Dovydas Romančenko ir Eimantas Stankevičius rinko labai svarbius taškus, o po J.Rubino šūvio skirtumas augo iki 9 taškų – 69:60. Tiesa, šeimininkų tai nepalaužė. „Olimpas“ liko kovoje (67:73), bet galutinai savo pranašumą „Šiauliai“ įrodė po dar trijų taiklių atakų iš eilės – 86:74.

Kitą Citadele KMT mačą „Olimpas“ spalio 17 dieną žais prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“, o „Šiauliai“ spalio 19 dieną viešės pas Kėdainių „Nevėžį-Optibet“.

„Olimpas“: Marius Runkauskas 12, Paulius Danisevičius 11 (11 rez. perd.), Karolis Guščikas (7 atk. kam.), Robertas Subotkevičius ir Tadas Budrys – po 10, Julius Kazakauskas 9 (3/3 trit.).

„Šiauliai“: Eimantas Stankevičius 25 (3/6 trit.), Tomašas Pavelka (9 atk. kam.) ir Jokūbas Rubinas – po 17, Paulius Danusevičius 10 (11 atk. kam.).