Klaipėdos regiono konkursinėje liaudies meno parodoje "Aukso vainikas" – aukščiausias įvertinimas palangiškei tautodailininkei Irenai Kvedarienei

Klaipėdos regiono konkursinėje liaudies meno parodoje "Aukso vainikas" – aukščiausias įvertinimas palangiškei tautodailininkei Irenai Kvedarienei

Palangiškė tautodailininkė Irena Kvedarienė Klaipėdos regiono konkursinėje liaudies meno parodoje "Aukso vainikas" įvertinta aukščiausia – pirmąja – vieta.

Konkursui "Aukso vainikas" pristatomi kūriniai skirstomi į tris kategorijas - vaizdinės, taikomosios liaudies dailės, kryždirbystės. Kiekvienoje varžomasi dėl geriausio metų meistro vardo. I. Kvedarienė aukščiausia vieta įvertintas už unikalius medžio raižinių kūrinius.

Tradicinė konkursinė paroda "Aukso vainikas" rugsėjo 22 d. atidaryta Dovilų etninės kultūros centre. Šiais metais joje pristatyta 60 kūrėjų darbų.

„Nuo vaikystės tėvelis įskiepijo meilę gamtai ir medžiui. Seniai kirbėjo svajonė prisiliesti prie medžio drožybos paslapčių ir taip pratęsti jo gyvenimą. Tik persiritusi per penkiasdešimt įsidrąsinau paimti rėžtuką ir drožti. Prieš dešimt metų drąsiai pradėjau skaptuoti ąžuolą. Skulptūras, skirtas tėvukų atminimui, stačiau tėviškėje ir savo sode. Pirmieji šių medžio skulptūrų vertintojai tie, kurie visada šalia – mano šeimos nariai ir antroji mano šeima – Palangos folkloro ansamblis „Mėguva“, – apie kūrybos pradžią prisiminė I. Kvedarienė, ir pati aktyviai dalyvaujanti šio ansamblio veikloje.

Pradėjusi nuo medžio skulptūrų, Irena vis labiau domėjosi medžio raižiniais ir jų spauda ant popieriaus. Ši lietuvių liaudies grafikos technika, dar kitaip vadinama ksilografija, Lietuvoje išpopuliarėjo XVI a. pradžioje Žemaitijoje. Nuo medyje raižytų formų (klišių), kitaip vadinamų „lentų“, buvo spaudžiami spaudai. Religinio turinio paveikslai buvo kabinami garbingiausioje namų vietoje. Irenos darbuose taip pat vyrauja religiniai motyvai – medyje išraižytų ir popieriuje atspaustų šventųjų paveikslai. Tradicinę liaudies grafikos techniką tęsianti Irena Kvedarienė žavi žemaitišku atkaklumu ir kantrybe.

Nuo 2013 m. tautodailininkė rengia personalines parodas bei kasmet dalyvauja  respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“. Klaipėdos turo meistrų parodose I. Kvedarienė jau buvo laimėjusi III ir I vietas.

Konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas" yra graži tradicija, skatinanti liaudies meistrų kūrybingumą ir atkreipianti dėmesį į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą.

Palangiškė tautodailininkė Irena Kvedarienė Klaipėdos regiono konkursinėje liaudies meno paroda "Aukso vainikas"
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,926