„Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe

„Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe

Įvairiuose miesto bei regiono renginiuose aktyviai dalyvaujantys bendrovės „Palangos vandenys“ darbuotojai šį savaitgalį maloniai nustebino sportiniais pasiekimais – šeštadienį įmonės  moterų irkluotojų komanda nugalėjo visas konkurentes ir tapo Plungės rajone vykusios Vandens sporto šventės Vikingų laivų varžybų nugalėtojomis. Tai – pirmasis vandentiekiečių moterų bandymas dalyvauti tokioje rungtyje, tad iškovota įspūdingo dydžio pereinamoji taurė džiugina ne tik šių varžybų dalyves, bet ir visą kolektyvą.

Visuomet aktyvūs

Dainius Želvys, bendrovės „Palangos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas, atkreipė dėmesį, kad įmonės kolektyvas jau ne pirmus metus džiugina aktyvumu bei noru atstovauti „Palangos vandenims“ įvairiose sporto varžybose. „Galbūt esame vienintelė Palangos savivaldybės įmonė, taip aktyviai kaip kolektyvas dalyvaujanti įvairiose varžybose. Džiugu, kad darbuotojai yra iniciatyvūs ir entuziastingi – jų net įkalbinėti atstovauti „Palangos vandenims“ nereikia, visuomet sulaukiame būrio savanorių. Daugiausiai dalyvauta Vikingų kuršių regatoje, taip pat – įvairiuose sąskrydžiuose – čia jėgas noriai išbando mūsų vyrų komanda. Džiugu, kad šiais metais jėgas išbandyti panoro ir moterys“, – kalbėjo D. Želvys.

„Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe, nuotrauka-1

Plungės sporto ir rekreacijos centro organizuojama Vandens sporto šventė jau ne vienerius metus sutraukia gausų būrį dalyvių bei žiūrovų iš visos Vakarų Lietuvos. Šiais metais jų buvo apie pusantro tūkstančio, tad sportiškam „Palangos vandenų“ kolektyvui rimtų varžovų nestigo.

Treniruotės – Klaipėdoje

Silvija Lukošienė, Vikingų laivų varžybose dalyvavusios „Palangos vandenų“ komandos kapitonė, pasakojo, jog suburti dešimties moterų, ketinančių išbandyti jėgas šiose lenktynėse, komandą, nebuvo sudėtinga – norinčiųjų nestigo. Juo labiau kad moterys turėjo puikų trenerį – Gediminą Lukošį, jau trejus metus treniruojantį vyrų irkluotojų komandą bei šiais metais Vandens sporto šventėje su savo suburta komanda nugalėjusį Vikingų laivų varžybų vyrų rungtyje.

„Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe, nuotrauka-2

Apsisprendusios išbandyti jėgas šioje atraktyvioje, tačiau kartu ir nelengvoje rungtyje, treniruodavosi moterys Klaipėdoje, Danės upėje. Čia irkluoti nebuvo lengva – irklavo jos ne mažąją, o didžiąją vikingų valtį, treniruotėse dalyvaudavo ne 10, o 8 komandos narės, o dar ir treneris valtyje sėdėdavo, sudarydamas papildomą svorį. Šis, beje, pasak Silvijos, buvo griežtas, teisingas ir labai atsakingai vedė irkluotojas į tikslą. Tad paskutiniųjų treniruočių metu komandos narės jau turėjo išsikėlusios tikslą – varžybų meti patekti į geriausiųjų trejetuką.

Kupinos entuziazmo

„Palangos vandenų“ Vikingų laivų varžybų komandą sudarė kapitonė Silvija Lukošienė, Daiva Laučytė-Sauk, Evelina Šeškuvienė, Edita Bertašienė Aušra Valaitienė, Indrė Petravičienė, Raimonda Daukantienė, Evelina Donskovaitė ir Edita Silkauskienė (vairininkė).

„Visos moterys buvo motyvuotos, užsidegusios, viena iš mūsų komandos narių, vykdama į treniruotes, namuose artimųjų priežiūrai netgi palikdavo 8 mėnesių mažylį – taip norėjo dalyvauti varžybose. Subūrėme komandą, o pareigas Vikingų laive (čia reikia 8 irkluotojų, būgnininko ir vairininko) pasiskirstėme pagal fizinį pajėgumą. Kadangi būgnininkas turi būti kuo lengvesnis, į komandą įtraukėme du mūsų darbuotojų vaikus – Aistę Daukantaitę ir Gytį Ditkevičių. Jie varžybų metu pasikeisdami dalyvavo rungtyse. Vaikams tai buvo ne tik didžiulė atrakcija, bet ir nemenka atsakomybė – reikėjo tiksliai į taktą mušti būgną, nesuklaidinti irkluotojų. Žinoma, šį vargą su kaupu atpirko iškovoti medaliai“, – pasakojo Silvija.

Vienija bendras tikslas

Vandens sporto šventėje finaliniame plaukime įveikusios patyrusias varžoves – antroje vietoje likusią komandą „Plungės verslios moterys“ bei triskart šių varžybų nugalėtojas – Plungės rajono savivaldybės komandą – palangiškės tapo nugalėtojos bei iškovojo įspūdingo dydžio pereinamąją taurę. „Mums ši pergalė buvo džiugus įvykis ne tik dėl sportinio azarto. Kartu tai pakėlė ir savivertę, atnešė didesnį pasitikėjimą savo jėgomis – įrodėme, kad „Palangos vandenų“  moterys ne tik kompiuteriu gali puikiai dirbti“, – šypsojosi Silvija.

Ne mažiau svarbu, pašnekovės teigimu, buvo ir komandinė dvasia. „Dalyvavimas komandoje labai svarbus ir darbinėje aplinkoje, nes taip ugdomas ir bendro tikslo matymas, bendras siekis“, – sakė Silvija.

Palaikymas - svarbu

„Palangos vandenų“ irkluotojos džiaugiasi turėjusios ir labai stiprią palaikymo komandą – ji taip pat ženkliai prisidėjo prie pergalės. „Sulaukėme didžiulio palaikymo iš įmonės – mūsų iniciatyvą dalyvauti Vikingų laivų varžybose labai palaikė bendrovės direktorius Virgilijus Beržanskis, pasirūpinęs startiniu varžybų mokesčiu, specialia varžybų apranga su Palangos miesto ženklu. Didžiulio moralinio palaikymo, o po sėkmingo finišo – ir glėbio rožių sulaukėme iš direktoriaus pavaduotojo Dainiaus Želvio. Be to, į Vandens sporto šventę suvažiavo mūsų šeimų nariai. Palaikymas buvo didžiulis, ir mums, dalyvėms, jis buvo labai svarbus – jutome, kad esame ne vienos, kad varžybose dalyvaujame ne kaip draugių grupelė, po kaip kolektyvo „Palangos vandenys“ atstovės“, – kalbėjo Silvija.

„Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe, nuotrauka-3

Tai, kad irkluotojų pergalė labai pradžiugino ne tik pačias varžybų dalyves, bet ir visą „Palangos vandenų“ kolektyvą, patvirtino ir kolegos. „Dvi savaites, kol vyko mūsų irkluotojų treniruotės, su nekantrumu laukėme varžybų ir sėkmingos jų baigties. O kiek būdavo rytais, kitą dieną susirinkus į darbą po vakarinės moterų treniruotės, aptarimo – tiesiog kunkuliuodavome. Na, o varžybų dieną iš rankų nepaleidome telefono – vis laukėme džiugių naujienų“, – su šypsena pasakojo kolegė Daiva.

O kai po pergalingo finišo pirmadienį irkluotojos atėjo į darbą, įmonės kolektyvas gimimo dienos proga su tortu pasveikino direktoriaus pavaduotoją Kęstutį Veisą. „Tačiau jis net savo gimtadienio tortą dedikavo „Palangos vandenų“ irkluotojoms, kaip pats sakė – „merginoms nugalėtojoms“, – šypsojosi Silvija.

„Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe, nuotrauka-4 „Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe, nuotrauka-5 „Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe, nuotrauka-6 „Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe, nuotrauka-7 „Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe, nuotrauka-8
bendrovė „Palangos vandenys“ sportiniais pasiekimai Vikingų laivų varžybos nugalėtojos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,919