Šimtametė Gimnazija į gyvenimą išlydėjo 115 jaunų kūrybingų žmonių

Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir šimtukais egzaminus išlaikę V. Kaunaitė, M. P. Sausaitis, A. Miežetis, K. Lušytė, M. Svetickaitė, J. Kurlytė, V....
Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir šimtukais egzaminus išlaikę V. Kaunaitė, M. P. Sausaitis, A. Miežetis, K. Lušytė, M. Svetickaitė, J. Kurlytė, V. Šalkauskytė, klebonas Kęstutis Balčiūnas ir Gimnazijos direktorius L. Šidlauskas.

„Liudijame, kad 115 jaunų palangiškių yra sulaukę brandos ir gali, tiksliau  turi, pradėti savarankiško gyvenimo kelią – išvažiuoti iš namų studijuoti, siekti profesijos, pradėti savo asmeninę profesinę karjerą“, – tokiais žodžiais brandos atestatų šventę Palangos koncertų salėje trečiadienį pradėjo Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, priminęs ir lotyniškąją žodžio reikšmę atestatus – „paliudytas“. 

Iškilmingas renginys vyko Palangos koncertų salėje.

„Šiame mūsų paliudijime be mokinio, jo tėvų yra ir išskirtinės svarbos  mokytojo vaidmuo, – kalbėjo Gimnazijos vadovas. – Per mokytojo pasaulio pažinimą, profesijos išmanymą sukuriama didžioji mokinio asmenybinės brandos dalis.“

Direktorius atkreipė dėmesį, kad šiemet Gimnaziją baigė itin kūrybinga laida su daug išskirtinio talento asmenybių, gebančių susitelkti ir palaikyti vienas kitą, labai kultūringų, empatiškų, turinčių dėkingumo jausmą. Gausus skaičius tarp jų atsiskleidė ypatingais aukštais meniniais gebėjimais.

„2023 m. Gimnazijos abiturientų laida yra mūsų Gimnazijos įkūrimo šimtmečio laida. Jubiliejinis renginys palangiškiams parodė, kokia didžiulė jėga yra šiandien Gimnazijoje besimokantis jaunimas, – kalbėjo L. Šidlauskas. – Tai dar kartą paliudijo, kad Gimnazija yra vieta, kurioje sukurta terpė jaunuomenei ugdyti savo kūrybinius talentus.“

Šimtametę Palangos senąją gimnaziją baigė 115 moksleivių. Aldo Kazlausko nuotr.
Šimtametę Palangos senąją gimnaziją baigė 115 moksleivių. Aldo Kazlausko nuotr.

Pagal gimnazijų Lietuvoje reitingą Palangos senoji gimnazija yra 25-oje pozicijoje – aukščiausioje per visą mokyklos istoriją. Tai patvirtina, kad visi jaunieji palangiškiai, apdovanoti talentais ir suprantantys pastangų svarbą čia galėjo ir gali gauti tinkamą atsaką, kad čia nenusigręžiama nuo mokymosi sunkumų turinio.  

Grindinį šalia Gimnazijos papuošė 83-iosios abiturientų laidos plytelė.
Grindinį šalia Gimnazijos papuošė 83-iosios abiturientų laidos plytelė.

Iškilmingame renginyje pagerbtas kiekvienas abiturientas, savo išskirtiniais darbais ir talentais aukštinęs Palangos senosios gimnazijos vardą ir pasiekęs  Lietuvos geriausiųjų viršūnę:  

Mūza Olimpija Svetickaitė, Pasaulinėje geografijos olimpiadoje pelniusi II-ą vieta, iš istorijos olimpiadų parsivežusi 2 aukso medalius ir I laipsnio diplomą, absoliuti pirmųjų vietų nugalėtoja Geografijos žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“,  21-ajame Nacionaliniame mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurse, Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, II-os vietos nugalėtoja ne vienoje Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, Jaunųjų filologų konkurse, III-ios vietos nugalėtoja – Geografijos ir Lietuvos geomokslų olimpiadose. 

Palangą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje savo žiniomis garsinusi abiturientė M. O. Svetickaitė su savo tėveliais.
Palangą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje savo žiniomis garsinusi abiturientė M. O. Svetickaitė su savo tėveliais.

Mūzą olimpiadoms ir konkursams ruošė geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvila, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė, istorijos mokytojai metodininkai Ilona Pociuvienė ir Audrius Stonkus. 

Mūza taip pat daugybę metų Palangą garsino nacionaliniame televizijos konkurse „Tūkstantmečio vaikai“, o brandos egzaminus išlaikė dviem šimtukais – lietuvių kalbos ir istorijos, o kitiems dviems pritrūko vos kelių balų iki maksimumo: 99 – anglų kalbos, 98 – matematikos.

Jorė Kurlytė, Prancūzų olimpiadoje ir Jaunųjų filologų konkurse pelniusi II-ąsias vietas. Jorės prancūzų kalbos mokytoja metodininkė – Živilė Vaičiūnienė, lietuvių kalbos – mokytoja metodininkė Nijolė Šakinienė. 

Jorės taip pat 2 brandos egzaminai įvertinti šimtukais – lietuvių ir anglų kalbų. 

Aistė Šerpitytė, Jaunųjų filologų konkurse pelniusi II-ą vietą (mok. J. Galinauskienė).

Žygimantas Kruša, fizikos viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum“ pelnęs II vietą. Žygimantą fizikos mokė mokytoja metodininkė Marina Stonienė.

Matas Gedmintas, Nacionalinėjebraižybos olimpiadoje iškovojęs II-ą vietą. Mato dailės mokytoja, pirmą kartą moksleivius iš Palangos siuntusi į šią olimpiadą – ekspertė Daiva Stonkuvienė.

Kita tos pačios pedagogės moksleivė – Austėja Kuprytė, Braižybos olimpiadoje pelniusi III-ią vietą.

Paulina Stalioraitytė, Respublikiniame jaunųjų kalbininkų ir Moksleivių kūrybos konkursuose pelniusi I-ąsias vietas. Paulinos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė – Aušra Šeštokienė. 

Gabija Vaitkutė, Meninio skaitymo konkurse pelniusi II-ą vietą. Gabijos mokytoja – J. Galinauskienė. 

Ugnė Bertašiūtė, konkurse Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ pelniusi III-ią vieta (mok. J. Galinauskienė).

Ugnė Pociūtė, Moksleivių kūrybos konkurse pelniusi I-ą vietą. Ugnės mokytoja – A. Šeštokienė.

Šimtukais egzaminus išlaikė: 

Mūza Svetickaitė – lietuvių kalbos ir literatūros (mok. J. Galinauskienė) ir istorijos (mok. A. Stonkus);

Jorė Kurlytė – lietuvių kalbos ir literatūros (mok. N. Šakinienė) ir anglų kalbos (mok. Aušrinė Janušienė);

Viltė Kaunaitė – lietuvių kalbos ir literatūros (mok. Rita Dočkuvienė); 

Kamilė Lušytė – lietuvių kalbos ir literatūros (mok. R. Dočkuvienė); 

Miežetis Aistis – anglų kalbos (mokytoja Aušrinė Janušienė); 

Mindaugas Pijus Sausaitis – anglų kalbos (mokytoja Audra Kaklienė); 

Vaiva Šalkauskytė – lietuvių kalbos ir literatūros (mok. N. Šakinienė).

Gimnazija džiaugiasi ne tik šimtukais, bet ir kitais labai aukštais egzaminų rezultatais.

Aukščiausiu lygiu – 86 balais ir daugiau – lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą išlaikė net 21 Gimnazijos abiturientas (tai yra 18,9 proc. laikiusiųjų), matematikos – 10 (11,23 proc.), biologijos – 8 (17 proc.), anglų kalbos net 35 (30,43 proc.). Iš tiesų mūsų abiturientų anglų kalbos žinių rodiklis net aukštesnis, nes trys iš jų – Titas Neimontas, Lukrecija Gabrėnaitė ir Žygimantas Kruša – pasirinko laikyti tarptautinius anglų kalbos egzaminus ir išlaikė juos aukščiausiu lygiu.

Nacionalinės švietimo akademijos duomenimis, šiemet tik trijų moksleivių iš visos Lietuvos 100 balų įvertintas istorijos egzaminas. Ir viena iš jų – palangiškė M. Svetickaitė. 

Apskritai mūsų Gimnazijos abiturientų visų egzaminų išlaikymo procentas yra didesnis nei Lietuvos, o Valstybinių brandos egzaminų rezultatų vidurkis – aukštesnis nei visos Lietuvos.

Šiais metais su pagyrimu Gimnaziją baigė Mūza Olimpija Svetickaitė ir Kamilė Lušytė. 

Iš viso Gimnaziją vien dešimtukais baigė 8 abiturientai: Viltė Daratytė, Vaiva Juravičiūtė, Žygimantas Kruša, Jorė Kurlytė, Beatričė Motijauskaitė, Titas Neimontas, Dominykas Stonkus, Mūza Svetickaitė. 

Gražaus ir tvirto kelio į gyvenimą mūsų absolventams!

Tradicinė abiturientų eisena per miestą, lydima Palangos pučiamųjų orkestro.
Tradicinė abiturientų eisena per miestą, lydima Palangos pučiamųjų orkestro.

Palangos senosios gimnazijos inf.

Palangos senoji gimnazija brandos atestatų šventė Palangos koncertų salė direktorius Leonas Šidlauskas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,919