Šventosios uostas jau laukia priekrantės žvejų

Šventosios uostas jau laukia priekrantės žvejų

Šventosios uostas gyvena užbaigtuvių nuotaikomis – įgyvendintas žvejybos infrastruktūros sukūrimo darbų etapas. Jo metu uoste įrengta visa žvejams reikalinga infrastruktūra, nutiesti inžineriniai tinklai, sutvarkyta uosto teritorija. Šiuo metu atliekama pastatytų statinių statybos užbaigimo procedūra.

Per dvejus šio projekto įgyvendinimo metus Šventosios uoste buvo sutvarkyta ir pailginta krantinė, įrengtas slipas, padedantis žvejams lengviau nuleisti į vandenį savo valtis, taip pat – gervė, skirta iškrauti sugautą laimikį, žvejybos įrangą, valtis. Pastatytas ir žvejų valtims bei žvejybos įrangai laikyti reikalingas pastatas, įrengtas privažiavimas prie jo.

Įgyvendinant Žvejybos infrastruktūros sukūrimo Šventosios uoste projektą buvo rekonstruota ir į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė, taip pat įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje žvejai galės patogiai laikyti savo automobilius.

Sutvarkyta ir buvusi senoji automobilių stovėjimo aikštelė, dalis jos skirta prekybai žuvimi.  Čia įrengti patogūs privažiavimai neįgaliesiems, elektromobilių įkrovimo stotelė, daugiafunkcė saulės baterija įkraunama viešųjų erdvių paslaugų stotelė, atnaujintas viešasis tualetas. 

Žvejybos infrastruktūros sukūrimas yra vienas iš Šventosios uosto atstatymo etapų. Kitas laukiantis itin svarbus darbas – molų statyba. Kol molai nebus įrengti, išlieka didelė tikimybė, kad, net ir pagilinus įplauką į uostą, jis negalės funkcionuoti pilna apimtimi. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad molai, be savo pagrindinės funkcijos, atiliktų ir kitą ne mažiau svarbią – stabdydami smėlio migraciją, jie padėtų spręsti aplinkosaugines problemas. Todėl molų statybai intensyviai ieškoma reikiamo finansavimo.

Šventoji Šventosios uostas Žvejybos infrastruktūros sukūrimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,92