ELVIS autobusas atvyksta į Palangos viešąją biblioteką

ELVIS autobusas atvyksta į Palangos viešąją biblioteką

Gegužės 11 d. (ketvirtadienį) 11 val.  į Palangos viešosios bibliotekos renginių salę kviečiame visus, kurie pažįstate vyresnio amžiaus žmonių, kuriems sunku skaityti spausdintą tekstą, bet kurie norėtų vėl tapti aktyviais knygų bičiuliais. Lietuvoje yra 500 tūkst. žmonių, negalinčių skaityti įprastai. Vienintelis būdas jiems pasiūlyti garsinę knygą.

ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – virtuali biblioteka visiems, negalintiems skaityti įprasto spauzdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų ( tarp jų –  įgarsintos knygos, skirtos vaikams), įgarsintų žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY, EPUB formatais), skaitmeninių Brailio leidinių, garso spektaklių. Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus, negalinčius skaityti spauzdinto teksto: asmenis, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos, vaikus, turinčius mokymosi ar raidos sutrikimų, silpnaregius, neregius, disleksikus, tuos, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti.

Klausyti ir parsisiųsti ELVIS leidinius galima tik tuomet, jei negali skaityuti įprastai. Todėl reikalinga tai patvirtinanti pažyma – oficialus dokumentas, kuriame nurodyta būklė ar įrašytas ligos, dėl kurios negali skaityti įprastai, kodas. Pažymą gali išduoti šeimos gydytojas, optometrininkas ar akių gydytojas. Vaikams tinka logopedo ar Pedagoginės psichologinės tarnybos išduota pažyma.

ELVIS autobuso komandaį Palangos viešąją biblioteką atvyksta papasakoti kas yra garsinės knygos ir žurnalai bei parodyti kaip jais naudotis. Čia pat galėsite viską išbandyti!

Susigrąžink skaitymo džiaugsmą arba sugrąžink jį šeimos nariui, draugui ar kaimynui!

ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) virtuali biblioteka visiems negalintiems skaityti įprastas spauzdintas tekstas Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932