Aplinkos ministerija: ties Palanga pradėsiantis veikti jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Lietuva planuoja vystyti vėjo energetiką Baltijos jūroje, praneša Aplinkos ministerija. 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti vienas jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs apie 1 300 naujų darbo vietų.

Skaičiuojama, kad maždaug 700 MW galios vienas vėjo elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti iki 2,5-3 TWh žaliosios elektros energijos per metus. Tai užtikrintų iki ketvirtadalio Lietuvos elektros energijos poreikio, teigiama ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Kadangi vėjo elektrinių parkas bus vystomas Baltijos jūroje, apie jį, vadovaujantis Helsinkio ir Espo konvencijų reikalavimais, buvo informuotos Baltijos jūros valstybės, o antradienį vykusių tarpvalstybinių konsultacijų metu aptartas planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikis aplinkai su Latvijos ir Lenkijos visuomene ir institucijų atstovais.

Pranešime skelbiama, kad Lietuva lauks Danijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos visuomenės ir institucijų pastabų bei pasiūlymų.

Kaip nurodoma pranešime žiniasklaidai, vienam iš planuojamam vėjo elektrinių projektų VšĮ Pajūrio tyrimų ir planavimo institutas atlieka poveikio aplinkai vertinimo procedūras. Tai yra vienas iš svarbiausių Lietuvos energetinės nepriklausomybės projektų, kuris, kaip numatoma, ženkliai padidins vietinės elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir taip sumažins Lietuvos priklausomybę nuo elektros importo bei užtikrins mažas elektros kainas gyventojams.

Aplinkos ministerija Palanga jūrinio vėjo parkas Baltijos šalys 1 mlrd. eurų investicijos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932