Seimas pritarė siūlymui leisti Šventosios jūrų uostą valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai

Seimas pritarė siūlymui leisti Šventosios jūrų uostą valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai

Seimas po svarstymo pritarė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai, skelbiama Seimo pranešime žiniasklaidai.

Pranešime nurodoma, kad Šventosios jūrų uosto direkcijos savininko teises ir pareigas įgyvendintų Palangos miesto savivaldybės administracija.

Pagal naujas nuostatas, uosto naudotojai ir uosto žemės naudotojai dėl veiklos uoste ar uosto žemės nuomos turėtų sudaryti sutartis su šia įmone, o ne su Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi, kaip yra šiuo metu. Be to, jie uosto teritorijoje galėtų vykdyti tik tokią veiklą, kuri atitinka uosto paskirtį. Uostui priskirtu valstybės turtu (uosto žeme, akvatorija ir uosto infrastruktūra) negalėtų būti užtikrinamas trečiųjų asmenų prievolių vykdymas

Savivaldybės įmonė uosto žemę galėtų išnuomoti tik konkurso tvarka, o šios tvarkos aprašą Palangos miesto savivaldybės tarybos teikimu turėtų patvirtinti Vyriausybė.

Kaip pažymi pataisų iniciatoriai, siūlomas uosto žemės, akvatorijos ir infrastruktūros valdymas turėtų teigiamą įtaką jo administravimui, efektyvesnei uosto plėtrai, sako Seimas.

Po svarstymo už šiuos įstatymo pakeitimus balsavo 106 Seimo nariai, susilaikė 6 parlamentarai. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas dėl jų turės balsuoti dar kartą.

Seimas pritarė siūlymui leisti Šventosios jūrų uostą valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai, nuotrauka-1 Seimas pritarė siūlymui leisti Šventosios jūrų uostą valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai, nuotrauka-2 Seimas pritarė siūlymui leisti Šventosios jūrų uostą valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai, nuotrauka-3 Seimas pritarė siūlymui leisti Šventosios jūrų uostą valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai, nuotrauka-4 Seimas pritarė siūlymui leisti Šventosios jūrų uostą valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai, nuotrauka-5 Seimas pritarė siūlymui leisti Šventosios jūrų uostą valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai, nuotrauka-6 Seimas pritarė siūlymui leisti Šventosios jūrų uostą valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai, nuotrauka-7
Seimas Šventosios jūrų uostas įstatymo pataisos Šventosios jūrų uosto žemė Palangos miesto savivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932