Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras

Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras

Šiandien Palangos kurhauzo salėje į pirmąjį posėdį rinkosi naujoji, dešimtojo šaukimo Palangos miesto taryba. Po iškilmingos posėdžio dalies spręsti ir pirmieji einamieji naujosios Palangos valdžios struktūros klausimai.

Pirmojo posėdžio metu iškilmingai prisiekė naujai kadencijai perrinktas Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir visi 21 Tarybos nariai. Priesaiką priėmė Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Virgilijus Beržanskis

Naujosios miesto Tarybos sudėtyje –  keturių politinių organizacijų atstovai. Daugumą kaip ir praėjusioje kadencijoje turės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, jie rinkimuose pelnė 14 mandatų.

Po du mandatus rinkėjai patikėjo Lietuvos socialdemokratų partijai, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Vienas miesto Tarybos narys atstovaus Lietuvos regionų partijai.

Kai kurie išrinkti miesto Tarybos nariai yra nepartiniai, jie į Tarybą pateko minėtų partijų sąrašuose.

Didžioji dauguma 10 – ojo šaukimo miesto Tarybos narių darbuosis antrąją ir daugiau kadencijų, tik šeši šiandien prisiekusieji yra naujokai Palangos miesto valdžioje ar čia sugrįžo po pertraukos. Tarybos naujokai:  žinomas krepšininkas Renaldas Seibutis, Palangos  viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė ir verslininkė Martyna Miklovienė. Po pertraukos rinkėjų valia į kurorto valdžią sugrįžo ankstesnių kadencijų miesto Taryboje dirbę Arvydas Martinkėnas, Nerijus Stasiulis ir Eimutis Židanavičius.

Tarp dvidešimt vieno Tarybos nario – šešios moterys.

Šiandien taip pat patvirtinti miesto Tarybos komitetai, jų pirmininkai ir nariai. Kaip ir praėjusioje kadencijoje, miesto Taryboje politikai darbuosis penkiuose komitetuose: Ekonomikos ir finansų (pirmininkas Julius Tomas Žulkus), Statybos ir miesto ūkio (pirmininkas Dainius Želvys), Turizmo, sveikatos ir  socialinės apsaugos (pirmininkė Sondra Kulikauskienė), Švietimo, kultūros ir sporto (pirmininkė Ilona Pociuvienė), dėl  Kontrolės komiteto bus sprendžiama artimiausiuose Tarybos posėdžiuose.

Dviejų svarbiausių komitetų – Ekonomikos ir finansų bei Statybos ir miesto ūkio – pirmininko pavaduotojų pozicijose darbuosis valdančiajai daugumai nepriklausantys Elena Kuznecova ir Domininkas Jurevičius.

Užregistruota opozicinė frakcija, pasivadinusi „Palangos opozicija“, į ją susibūrė keturi politikai – Lietuvos socialdemokratų partijos bei Lietuvos valstiečių bei žaliųjų sąjungos atstovai.

Miesto Taryba šiandien taip pat patvirtino mero pasiūlytas jo pavaduotojų kandidatūras. Vicemerais patvirtinti ir iki šiol vicemeru buvęs Rimantas Antanas Mikalkėnas bei dvylika pastarųjų metų Palangos savivaldybės administracijai vadovavusi Akvilė Kilijonienė.

Patvirtintos penkios mero politinio pasitikėjimo  valstybės tarnautojų pareigybės.

Kadangi savivaldybių Tarybos Lietuvoje nuo šios kadencijos darbuosis pagal naująjį modelį, kovo 5 dieną meru išrinktas Šarūnas Vaitkus nebėra miesto Tarybos narys, tačiau jis vadovaus Tarybos darbui posėdžių metu. Pagal naująją tvarką, nesant mero jį miesto Tarybos posėdžiuose pavaduos ir juos ves ne vicemerai, o specialiai tam patvirtinti miesto Tarybos nariai. Šiandien balsų dauguma dešimtojo šaukimo miesto Taryba paskyrė Dainių Želvį, Julių Tomą Žulkų (abu TS – LKD) ir Eleną Kuznecovą (Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“) pavaduoti merą miesto Tarybos posėdžių metu jam neinant savo pareigų.

Ketvirtąją kadenciją šiandien pradėjęs Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus naujajai miesto Tarybai linkėjo nuoširdžiai dirbti miesto ir jo gyventojų labui, aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, priimti daug miestui naudingų sprendimų ir pelnyti tokį miestiečių pasitikėjimą, kad po ketverių metų visi salėje esantys Tarybos nariai vėl pelnytų rinkėjų pasitikėjimą ir pagarbą.

Naująją, dešimtojo šaukimo miesto Tarybą, sveikino Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma ir Seimo narys Mindaugas Skritulskas.

Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-1 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-2 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-3 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-4 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-5 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-6 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-7 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-8 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-9 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-10 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-11 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-12 Darbą pradėjo naujos kadencijos Taryba ir meras, nuotrauka-13
Palangos miesto taryba
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,927