Palangos gimtadienio dovanos: nuo mažiausios knygos iki didžiausio piešinio ant Palangos koncertų salės

Sveikinimas PALANGAI ir A.Kazlausko nuotr.
Sveikinimas PALANGAI ir A.Kazlausko nuotr.

Šiemet Palanga švenčia 770 metų gimtadienį ir šia proga Palangos koncertų salė, sveikindama kurorto gyventojus ir svečius, paruošė turiningą programą bei pluoštą staigmenų.

„Ant Palangos koncertų salės stogo, kuriuo skersmuo 55 metrai, nupiešėme didžiulį miesto gimtadienio ženklą su skaičiais 770 ir taip švenčiame su visu miestu. Iš paukščio skrydžio ryškiai matosi ši graži data. Taigi, į Palangą lėktuvais atskrendančius turistus informuojame, kad šie metai Palangai – išskirtiniai“, – sakė Palangos koncertų salės direktorė Aida Aleksandrovienė.

Nemokamas koncertas ir neregėta paroda

Palangos koncertų salėje eksponuojama miniatiūrų autoriaus, dailininko ir poeto palangiškio Vytautas Kuso paroda „770 Miniatiūrų Palangai“. 

„Joje 770 miniatiūrų (10x10 cm), sukurtų mišria technika būtent per vienerius metus nuo 2022 iki 2023 metų. Teko per tuos metus iš peties padirbėti. Tikrinau save kiek galiu išvystyti siužetų. Tai jau 316-oji mano eksponuojama paroda ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – pasakojo menininkas V. Kusas.

Taip pat Palangos koncertų salės fojė eksponuojama V. Kuso rekordinė – mažiausia knygelė Lietuvoje.

„Tai naujasis mano rankomis sukurtas šalies rekordas – yra 7 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio – eilėraščių knygelė „Lūžis“. Ji išleista 770 egzempliorių tiražu. Būtent skirta Palangos miesto gimtadieniui. Palanga šios knygelės dar nėra mačiusi. Ir apskritai ji Lietuvoje eksponuojama pirmą kartą“, – akcentavo V. Kusas.

Be to, jis pabrėžė, kad šioje knygelėje vienas jo parašytas eilėraštis dedikuotas būtent Palangai. 

Palangos vardas pirmą kartą buvo paminėtas 1253 m. balandžio 5 d. istoriniuose šaltiniuose – Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. 

Taigi, būtent balandžio 5 dieną – tikrąją Palangos gimimo dieną – Palangos koncertų salėje šio kurorto gyventojai ir svečiai nemokamai galės dalyvauti šventiniame koncerte „Karūna Palangai“ ir susipažinti su minėta miniatiūrų paroda ir iš arti pamatyti mažiausią Lietuvoje knygelę.

Šventiniame koncerte dalyvaus Palangos orkestras, V. Jurgučio progimnazijos šokių studija „Palangos Vėtrungė“, šokių studija „Svivelis“ ir Senosios gimnazijos dailės-dizaino studija.

Tai – kultūros vėrinys Palangai – šventinių renginių trilogija, kurią Palangos 770 metų minėjimo proga dovanos miesto bendruomenė. 

Šio renginio balandžio 5 dieną Palangos koncertų salėje pradžia – 18 val. Renginys – nemokamas.

Renginių programoje – užsienio ir Lietuvos žvaigždės

Palangos koncertų salės kolektyvas, sveikindamas Palangą su šia gražia miesto sukaktimi, pasikvietė „Tina Dance“ šokėjų kolektyvą, kuris prie Palangos koncertų salės iš žmonių sudarė 770 skaičių kombinaciją ir šoko „flash mobą“ Palangai. Sukurtas ir smagus video klipas-sveikinimas Palangai su gražia 770 metų sukaktimi.    

Palangos koncertų salės lankytojai šiais metais sulauks daugiau staigmenų, netikėtumų ir galės mėgautis turininga renginių programą.

„Tiek pavasaris, tiek vasara pildosi gausiai renginiais. Bus gausu teatro renginių ir žymiausių Lietuvos atlikėjų – Marijonas Mikutavičius, Jazzu, Vaidas Baumila, Džordana Butkutė, Alanas Chošnau, Saulius Prūsaitis, Linas Adomaitis, Gabrielius Vagelis, Natalija Bunkė, Kastytis Kerbedis ir daugelis kitų. Taip pat ir užsienio žvaigždžių: „Brainstorm“, vienų stipriausių Italijos tenorų Mirko Provini, Sabino Gaita ir Evans Tonon, sudarantys trupę „The Italian Tenors“ ir ypač laukiamas – Colum Scott koncertas. Sekite Palangos koncertų salės renginių programą interneto puslapyje www.palangosks.lt ir viską sužinokite pirmieji bei tapkite mūsų renginių lankytojais. Paminėkite Palangos jubiliejinius metus linksmai, šventiškai ir įsimintinai“, – ragino Palangos koncertų salės direktorė Aida Aleksandrovienė.

Palangos gimtadienis dovanos Palangos koncertų salė Nemokamas koncertas neregėta paroda
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,927