Artėjant Šv. Velykoms – smagios edukacijos ir įspūdinga Margučių alėja

Artėjant Šv. Velykoms – smagios edukacijos ir įspūdinga Margučių alėja

Iki šv. Velykų likus vos daugiau nei savaitei, kurorto gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti šiai Prisikėlimo šventei skirtose edukacinėse veiklose, o pirmąją Šv. Velykų dieną – pakilti nuo stalo bei dalyvauti smagioje Margučių ridenimo šventėje. Ypač laukiamos šeimos – juk laikas, praleistas su artimiausiais žmonėmis, yra pats svarbiausias.

PKJC edukacijos – itin mėgstamos

Jau šį sekmadienį, balandžio 2 d., palangiškiai kviečiami į Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) rengiamą edukaciją „Margučių marginimas vašku“. Šis užsiėmimas vyks 13 ir 15 val. Kurhauzo palėpėje, 3 aukšte. Edukaciją ves žinoma kurorto etnografė Zita Baniulaitytė.

„Margučių marginimo edukaciją organizuojame kasmet – jau tapo tradicija sukviesti šeimas ir visiems drauge pasirengti gražiausiai pavasarinei šventei. Šiemet nusprendėme, kad būtų puiku palangiškius supažindinti su marginimo vašku subtilybėmis, o tai padaryti nutarėme pakviesti tautinio paveldo žinovę Zitą Baniulaitytę. Kasmet šios edukacijos būna labai populiarios – sulaukiame nemažai norinčių dalyvauti, išmokti naujų dalykų, o kartu ir naudingai praleisti laiką su šeima“, – pasakojo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Edukacija „Margučių marginimas vašku“ vyks ir Šventojoje – balandžio 6 d., ketvirtadienį, 18 val. Šventosios pėsčiųjų aikštės paviljone, Topolių g. 4.

Edukacijos nemokamos, vietų skaičius ribotas. Registracija į edukacijas telefonu: 8 668 34298 arba el. paštu [email protected].

Kviečia ir J. Šliūpo muziejus

Balandžio 3–7 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus taip pat rengia kūrybines dirbtuves, kurių dalyviai galės išmokti velykinius margučius dailinti tradiciniais būdais ir simboliais. Didįjį penktadienį dirbtuves rengs tautodailininkė, sertifikuota meistrė Jurgita Treinytė, o ikimokyklinėms ir pradinių klasių grupėms siūloma atskira programa. Edukacinės dirbtuvės vyks muziejaus kieme esančiame pastate, Vytauto g. 23A, Palanga. Patekimas iš Jono Šliūpo gatvės.

Balandžio 7 d., penktadienį, 15 ir 17 val. rengiamos dirbtuvės individualiems lankytojams ir šeimoms su tautodailininke, sertifikuota meistre Jurgita Treinyte. Bus galimybė ne tik marginti kiaušinius, bet ir pasiklausyti įdomių pasakojimų. Edukacijos dalyviai kviečiami atsinešti po du kietai virtus kiaušinius.

Balandžio 3 – 6 d. edukaciniai užsiėmimai – kiaušinių marginimas su muziejaus specialistais – rengiami ikimokyklinėms ir pradinių klasių grupėms. Į užsiėmimą vaikai kviečiami atsinešti po du kietai virtus kiaušinius. 

Užsiėmimų kaina – 2 eurai. Registracija tel. 8 622 30057 arba el. paštu [email protected]. Vietų skaičius ribotas.

Įspūdinga Margučių alėja 

Jau visai netrukus šventinė nuotaika pasklis ir pėsčiųjų labiausiai pamėgtoje kurorto gatvėje – nuo balandžio 4 d. iki 17 d. J. Basanavičiaus gatvė tradiciškai pasidabins Margučių alėja. 

Idėja papuošti pagrindinę kurorto gatvę margučiais-milžinais kilo dar 2010 metais, ir šiemet milžiniški kiaušiniai Palangos J. Basanavičiaus gatvę padabins jau 13 kartą. Margučių aukštis siekia du metrus, o plotis – apie pusantro metro. Kiekvienais metais aplankyti šią alėją ir nusifotografuoti prie įspūdingo dydžio margučių suplūsta svečiai iš visos Lietuvos ir ne tik. 

„Šiemet didieji margučiai bus vienspalviai, pastelinių spalvų, be raštų. Kaip ir pernai, bendradarbiausime su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus dekoratoriais, ir jie sukomponuos lizdus – margučiai bus lizduose. Tad akcentas bus būtent šie dekoruoti lizdai – šiais metais nusprendėme dėmesį atkreipti į gamtos segmentą“, – atskleidė Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė. 

Kaip atkreipė dėmesį V. Petrauskienė, margučiai sveria tonas, ir kaskart juos paruošti reikia labai daug ir laiko, ir išteklių. „Sunku turbūt būtų patikėti, jog Velykų puošmenas mes pradedame ruošti gruodžio mėnesį. Tad tai išties reikalauja daug laiko“, – teigė pašnekovė. 

Margučių ridenimo šventė Šventojoje

Šv. Velykų dieną, balandžio 9 d., sekmadienį, kurortas lauks ne tik palangiškių, bet ir miesto svečių, pasirinksiančių gražiausią pavasario šventę švęsti būtent čia. Šiemet tradiciškais žaidimais paminėti šv. Velykų bus kviečiama į Šventąją.

„Margučių ridenimo šventė vyks Šventosios Pėsčiųjų aikštėje. Atvykę į šventę tikrai nepasigailės – bus labai smagu tiek mažam, tiek dideliam. Pakviesime animatorių, organizuosime daug smagių žaidimų. Renkamės Šventojoje, nes norime gražiausios pavasario šventės metu burti bendruomenę draugėn, įtraukti į veiklas. Velykos yra šeimos šventė, tad kviečiame pasidžiaugti kartu, pasimėgauti pavasariu, atgimstančia gamta“, – kvietė į šventę Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė V. Petrauskienė.

Margučių ridenimo šventė vyks 13 val. Šventosios pėsčiųjų aikštė, Topolių g. 4.

Artėjant Šv. Velykoms – smagios edukacijos ir įspūdinga Margučių alėja, nuotrauka-1
Šv. Velykos Palanga Šventoji
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,927