Palangos aklieji ir silpnaregiai tik penktadienį laukiami Bendruomenės namuose

Palangos aklieji ir silpnaregiai tik penktadienį laukiami Bendruomenės namuose

Kovo 17 d. 11 val. Bendruomenės namuose (Jūratės g. 11.)  laukiami Palangos aklieji, silpnaregiai bei jų šeimų nariai – vyks pirmasis regėjimo sutrikimų turinčiųjų susitikimas. Tokie susitikimai Bendruomenės namuose bus rengiami reguliariai, kiekvieną penktadienį.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) duomenimis, Palangoje yra apie 10 žmonių, turinčių regėjimo negalią. Tačiau, pasak LASS respublikinio centro specialistės socialinei reabilitacijai Dainos Vitkauskienės, realybė yra kitokia. „Vertindami bendrą Lietuvos statistiką manome, kad Palangos tokių žmonių turėtų būti du ar tris kartus daugiau. Mes ir mieste sutinkame žmonių su regėjimo problemomis, be to, reikia įvertinti tai, kad į Palangą gyventi atvyksta vis daugiau žmonių, ir tarp jų yra turinčiųjų regėjimo sunkumų. Deja, turime ir vaikų su regėjimo problemomis“, – kalbėjo D. Vitkauskienė.  

Palangos gyventojai priklauso Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kretingos filialui. Ir tai, pasak D. Vitkauskienės, yra problema. „Sveikam žmogui atrodo, kad Kretinga yra visai netoli Palangos, tad nuvykti iki kaimyninio miesto nėra sudėtinga. Tačiau turinčiajam regėjimo sutrikimų viskas atrodo kitaip – tokie žmonės nevairuoja automobilio, tad vien jau nueiti iki autobusų stoties, įsėsti į reikiamą autobusą daugeliui jų yra iššūkis. O juk atvykus į Kretingą taip pat reikės nueiti iki LASS patalpų. Nematančiam ar labai silpnai matančiam žmogui tai yra sudėtinga“, – sakė pašnekovė. Minėti iššūkiai, pasak D. Vitkauskienės, yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl Palangos aklieji ir silpnaregiai neaktyviai dalyvauja LASS veikloje.

Todėl buvo nuspręsta suaktyvinti aklųjų ir silpnaregių veiklą būtent Palangoje. Tokia galimybė atsirado duris atvėrus Bendruomenės namams. Čia turintieji regėjimo sunkumų palangiškiai rinksis kiekvieną penktadienį 11 val. Pirmasis susitikimas vyks kovo 17 d., jame dalyvaus ir LASS Kretingos filialo pirmininkė Loreta Andronovienė.

Reguliarių susitikimų metu planuojama dalintis akliesiems ir silpnaregiams aktualia informacija bei patarimais, taip pat – asmenine patirtimi. „Bendraudami tarpusavyje, aklieji ar regėjimo sutrikimų turintys žmonės labai daug sužino, išmoksta vieni iš kitų. Susitikimų metu spręsime problemas, kaip ir kur galima gauti reikiamą pagalbą (ne visi apie tai žino), kalbėsime, kaip galime kaip padėti vieni kitiems. Galime pamokyti žmones, kaip skaityti įgarsintas knygas, suteikti kitos naudingos informacijos. Į šiuos susitikimus kviesimės svečius, taip pat patys imsimės įvairios veiklos“, –­ kalbėjo D. Vitkauskienė.

Kassavaitiniuose, penktadieniais vyksiančiuose susitikimuose kviečiami dalyvauti ne tik neįgalieji, bet ir visi, turintieji regos problemų (negalintys skaityti teksto, nematantys takelio, susiduriantys su problemomis vaikštant mieste ir kt.). Laukiami ir aklųjų bei silpnaregių šeimos nariai. „Kartu būsime stipresni – ieškosime sprendimų, skatinsime nematančius ar silpnai matančius žmones neužsidaryti tarp sienų, nebijoti išeiti į viešumą su baltąja lazdele. Norime, jog kiekvienas mūsų aklasis ar silpnaregis žinotų, kad Palanga yra ir mūsų, kad mes čia gerai jaučiamės“, – sakė D. Vitkauskienė.  

Taip pat turintieji regėjimo sunkumų kviečiami prisijungti prie socialinio tinklo Facebook grupės „Palangos neregių ir silpnaregių bendruomenė“. Šią grupę jau stebi per 100 žmonių.

Reikalingos informacijos visiems norintiesiems suteiks ir D. Vitkauskienė, tel. 8 699 32790.

Palanga Bendruomenės namai aklieji ir silpnaregiai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924